Tag: Kosovës

FOTO/ Deputeti shqiptar i jep fund beqarisë, nusja një yll

21/09/2021

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Besian Mustafa, i ka dhënë fund beqarisë duke kurorëzuar dashurinë në martesë. Partnerja e tij Erolida Januzaj dhe deputeti i ... Read More

Donika është rregulluar si nuse, fustani që ka veshur po ja shton edhe me shumë bukurinë

19/09/2021

Ka qenë njëra ndër deputetet me të zëshme në Kuvendin e Kosovës. Fjala është për ish-deputeten e AAK-së dhe VV-së, Donika Kadaj-Bujupi. Ajo në zgjedhjet ... Read More

Me Malishevën nuk ka shaka, kthen kokulur edhe Feronikelin

18/09/2021

Malisheva ka bërë një tjetër ndeshje të mirë në kuadër të Superligës së Kosovës. Në një ndeshje aspak të lehtë në letër, skuadra e Malishevës ... Read More

Vjen zyrtarizimi, Besart Berisha transferohet të FC Prishtina

15/09/2021

FC Prishtina e ka bërë njërën prej përforcimeve më “bombastike” në futbollin e Kosovës. Bardhë e katërtit edhe zyrtarisht kanë konfirmuar se kanë arritur marrëveshje ... Read More

Futbollisti i Kosovës i jep fund beqarisë – fejohet për herë të dytë

12/09/2021

Futbollisti i Kosovës, Arbër Zeneli fejohet për herë të dytë. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, është duke i munguar fushës prej më shumë ... Read More

Lajm i zi në familjen e Labit, i vdes një i afërm!

12/09/2021

Ish-deputeti i Kosovës, Labinot Tahiri ka bërë të ditur se i ka ndërruar jetë axha i tij, Eshrefi. Përmes një postimi në Facebook, Labi ka ... Read More

Mediumi spanjoll: Hadergjonaj, lojtari më i rrezikshëm i Kosovës

08/09/2021

E përditshmja spanjolle: Hadergjonaj, lojtari më i rrezikshëm i Kosovës. E përditshmja spanjolle MARCA e ka paralajmëruar Spanjën se rreziku më i madh në takimin ... Read More

Formacioni i mundshëm i Spanjës kundër Kosovës

08/09/2021

Kështu pritet të luajë Spanja kundër Kosovës, sipas mediave spanjolle. Kosova do të kërkojë t’ia koklavitë sa më shumë punët Spanjës për kualifikim direkt në ... Read More

Kosova U21 takohet sot me Anglinë U21, e cila përballet me telashe

07/09/2021

Ekipi kombëtar U21 i Kosovës do të takohet sot me Anglinë U21 në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian 2023 për 21-vjeçarët. Kosova e viziton ... Read More

Muriqi, lojtari më në formë i Lazios në ndeshjet me kombëtare

06/09/2021

Vedat Muriqi është pa dyshim protagonisti kryesor i Kosovës në dy ndeshjet e fundit të zhvilluara në kuadër të eliminatoreve për Kupën e Botës. Sulmuesi ... Read More

E pafat Kosova, barazon ndaj Greqisë

05/09/2021

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll nuk ka arritur më shumë se një barazim ndaj Greqisë. Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar paraqitje të mirë, por në ... Read More

Formacioni i mundshëm i Kosovës sonte përballë Greqisë

05/09/2021

Kombëtarja e Kosovës do të zhvilloj sonte ndeshjen e katërt në kuadër të kualifikimeve për Botëror “Katar 2022”. Dardanët pas fitores historike ndaj Gjeorgjisë tre ... Read More