Tag: Kosovën

Akil Gjakova i siguron medalje evropiane Kosovës

17/04/2021

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. ... Read More

Amir Rrahmani lë prapa lëndimin, i gatshëm për të startuar me Napolin

03/04/2021

Amir Rrahmani ka lënë prapa shqetësimet. Ai nuk mundi ta ndihmojë Kosovën kundër Suedisë dhe Spanjës për shkak të një dëmtimi të vogël, por tashmë ... Read More

Gazeta spanjolle ‘nënçmon’ Kosovën, ky është titulli i artikullit për triumfin e tyre

31/03/2021

Gazeta spanjolle ‘nënçmon’ Kosovën. Kosova sonte zhvilloi duelin e dytë të grupit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”, ku u mposht me ... Read More

Kosova është Kosovë, dorëzohet edhe Federata e Spanjës

31/03/2021

Federata Spanjolle e Futbollit ka ndryshuar mënyrën e raportimit për Kosovën. Në një postim të fundit në rrjetet sociale, “La Roja” i është drejtuar Kosovës ... Read More

Ky pritet të jetë formacioni i Spanjës ndaj Kosovës

31/03/2021

Spanja e pret Kosovën na “La Cartuja” në ndeshjen e parë midis këtyre dy shteteve. Pavarësisht se Spanja politikisht nuk e njeh Kosovën, trajneri dhe ... Read More

Ibrahimovic: Iu thashë bashkëlojtarëve që s’kam nevojë të shënoj kundër Kosovës

29/03/2021

Zlatan Ibrahimovic ndihet mirë që Suedia e mundi Kosovën në një ndeshje, siç e përshkroi ai, të vështirë në Prishtinë, duke këmbëngulur se është kthyer ... Read More

Kush është tifozi i vetëm që bëri foto me Ibrahimovicin?

27/03/2021

Kombëtarja e Suedisë do të luajë nesër me Kosovën në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Botëror. Ekspedita suedeze sot ka arritur në Kosovë, teksa ... Read More

Zlatan Ibrahimovic është gati për Kosovën

25/03/2021

Ibrahimovic gati për Kosovën, starton kundër Gjeorgjisë – Spanja me disa ndryshime. Suedia dhe Spanja do të jenë kundërshtarët e radhës të Kosovës në eliminatoret ... Read More

Trajneri i Spanjës Luis Enrique paralajmëron Kosovën!

24/03/2021

Luis Enrique paralajmëron se me Kosovën s’do të kursejë lojtarët Përzgjedhësi i përfaqësueses së Spanjës në futboll, Luis Enrique, ka paralajmëruar se në ndeshjen me ... Read More

Milot Rashica i gatshëm për Kosovën, Werderi nuk i bllokon lojtarët

16/03/2021

Werderi nuk i bllokon lojtarët, Rashica i gatshëm për Kosovën. Kosova do të luajë gjatë këtij muaji ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror. Tashmë disa nga ... Read More

Zvicra apo Kosova, Andi Zeqiri pranon ftesën e kësaj Kombëtarje!

02/03/2021

Andi Zeqiri nuk do të grumbullohet as këtë muaj me Kosovën për ndeshjet kualifikuese të kampionatit botëror ‘Katari 2022’. Burime të Indeksonline afër futbollistit, bëjnë ... Read More

Spanja konfirmon se ku do të luhet ndeshja me Kosovën

28/01/2021

Spanja konfirmon se ku do të luhet ndeshja me Kosovën. Edhe zyrtarisht ka përfunduar çdo dilemë. Spanja do të mirëpres Kosovën në vendin e vet ... Read More