Tag: Komuna

Gjest i madh nga Labi, ndan 2000 euro për personat e helmuar në Deçan

14/07/2021

Labi ndan 2000 euro për personat e helmuar në Deçan. Komuna e Deçanit po përballet me një katastrofë më vete gjatë këtyre ditëve. Një numër ... Read More

Kosovari i’a vendos emrin djalit “Uçk”, flet babai i tij

07/03/2021

Brahim Krasniqi nga Komuna e Ferizajt ka vendosur që djali i tij ta mbajë një emër të veçantë. Biri i tij që ende nuk i ... Read More

Në disa komuna do të ndalet uji

12/01/2021

Për shkak të vërshimeve, në disa komuna sot është ndërprerë furnizimi me ujë. Ndërprerja e ujit është bërë edhe në Fushë-Kosovë. Kompania Rajonale e Ujësjellësit ... Read More

Rrëfimi i Kazanovës nga Deçani: Kam pasur 400 dashnore, më ka ruajtur policia gjermane se kam dalë me 70 femra në të njëjtën kohë

21/12/2020

Bekim Stokaj, nga komuna e Decanit ku ka treguar për jetë private, ku thotë se në jetën e tij ka pasur më shumë se 400 ... Read More

Ky është gjakovari që jeton me katër ujq në shtëpi

18/07/2019

Hysni Rexhaj nga komuna e Gjakovës, është kultivues i shumë shpezëve. Përveç kësaj ai në kopshtin e tij mban edhe katër ujq, njërin prej tyre ... Read More

Festa diplomatike në Strasbourg, Kosova në qendër të vëmendjes

23/05/2019

Të shtunën më 18 maj, Komuna e Strasbourgut, qyteti i dytë diplomatik në Francë pas Parisit, selia e institucioneve të BE dhe KiE, me 200 ... Read More

Programi i USAID-it për adoleshentët shtrihet edhe në 7 komuna të tjera

23/05/2019

Programi i USAID “Mbështetja e adoleshentëve pas mësimit të rregullt” do të shtrihet edhe në 7 komuna të tjera të Kosovës. “Mbështetja e adoleshentëve pas ... Read More

Përkujtohet Avdullah Tahiri në 20 vjetorin e rënies

19/05/2019

Me homazhe tek varrezat e dëshmorëve, Komuna e Gjilanit ka nisur aktivitetet në shënim të 20-vjetorit të rënies së heroit të kombit, Abdullah Tahiri. “Bashkë ... Read More

Lirohet nga paraburgimi polici që dyshohet për përdhunimin e të miturës në Drenas

02/05/2019

Ish-polici hetues, Vesel Veseli, i dyshuar për përdhunim të një 16 vjeçareje, nga komuna e Drenasit është liruar përkohësisht nga organet e drejtësisë. Ndaj tij ... Read More

Nga sot, ata që shpërndajnë fletushka do të gjobiten me nga 90 euro

02/05/2019

Komuna e Prishtinës përkatësisht Drejtoria e Inspeksionit nga sot do të nis së zbatuari vendimin për gjobitjen e të gjitha atyre kompanive që vazhdojnë të ... Read More

Ta ndihmojmë Unikun e vogël, vuan nga një sëmundje në mushkri (Foto)

30/04/2019

Unik Statovci, 5 muajsh e gjysmë nga Batllava, komuna e Podujevës është diagnostikuar me një infeksion virusal në mushkri që quhet (Cytomegalovirus interstital pneumonia- CMV). ... Read More

Komuna e Mitrovicës dënon sulmin ndaj drejtorit dhe zyrtarëve të kompanisë Rajonale të Mbeturinave ”Uniteti”

25/04/2019

Komuna e Mitrovicës ka dënuar sulmin fizik ndaj drejtorit, zyrtarëve të kompanisë “Uniteti” dhe zyrtarëve policorë, të cilët kanë pësuar lëndime trupore derisa ishin të ... Read More