Tag: Kombit”

Aurela Gaçe i bashkohet protestës “Për Fëmijërinë e Vjedhur”, këngëtarja: Jam këtu për shumë vajza, është e frikshme çfarë po ndodh

04/06/2020

Dhjetra qytetarë në Tiranë kanë marshuar nga bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’ drejt sheshit ‘Nënë Tereza’ pas rastit të abuzimit seksual të 15 vjeçares në Babrru ... Read More

Nis protesta e opozitës në Tiranë (Video)

13/05/2019

Mbështetësit e opozitës kanë nisur të grumbullohen në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Megjithëse në reshje të vazhdueshme shiu, qindra mijëra protestues janë grumbulluar në sheshin ... Read More

Adelina Ismaili bën homazhe te shtatorja e heroit Salih Çekaj 

21/04/2019

Adelina Ismaili e ka nderuar heroin e kombit, Salih Çekajn. Këngëtarja Adelina Ismaili sot gjatë vizitës në Deçan ka bërë homazhe edhe pranë shtatores së ... Read More

Bytyqi nxënësve nga Kosova e Shqipëria: Ju mund ta bëni kombin pa ndarje fizike

21/04/2019

Nxënësit shqiptarë të Kosovës dhe Shqipërisë janë ambasadorët më të mirë të kombit, pasi më mirë se politikanët, heqin kufijtë mes dy vendeve. Kështu ka ... Read More

Mustafa përkujton heroin Sali Çekaj

19/04/2019

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka përkujtuar heroin e kombit Sali Çekaj, në 20 vjetorin e rënies së tij në Koshare. Në ... Read More

Vidhen valuta në vlerë 70 mijë euro në një këmbimore në Ferizaj

16/04/2019

Në një këmbimore në rrugën ‘Dëshmorët e kombit’ në Ferizaj, mbrëmë ka ndodhur një vjedhje e rëndë. Disa persona të panjohur kanë vjedhur valuta në ... Read More

Limaj përkujton heroin e kombit, Agim Ramadani

11/04/2019

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kujtuar 20-vjetorin e rënies së heroit të Kombit, Agim Ramadani. Limaj ka shkruar në llogarinë e tij në ... Read More

Presidenti Thaçi, sot dekoron me titullin “Hero i Kosovës” dëshmorin Xhemajli Berisha

06/04/2019

Për nder të 30-vjetorit të rënies në altarin e lirisë, të Dëshmorit të Kombit, Xhemajli Berisha, nën patronatin e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ... Read More

Kujtohen dëshmorët Beqir Meha e Ajet Beqiri në 20 vjetorin e rënies

25/03/2019

Në 20 vjetorin e rënies së dëshmorëve të kombit Beqir Meha, Ajet Beqiri dhe Shukri Qarri, janë bërë homazhe pranë varreve të tyre në Kompleksin ... Read More

Haradinaj: Nëna Nurije djemtë i rriti jo për vete, por për atdhe

22/03/2019

Sot në Junik është varrosur Nurije Hoxha, nëna e heroit të kombit Edmond Hoxha. Ajo ka vdekur dje në moshën 90 vjeçare. Në varrimin e ... Read More

Gjermani i famshëm i tatuazheve, edhe një simbol kushtuar shqiptarëve (Foto)

17/02/2019

Nuk është adhurues vetëm i tatuazheve, por edhe i kombit shqiptar. Bëhet fjalë për shtetasin gjerman Guido Pohlmächer, i cili “ra në dashuri” me shqiptarët, pas ... Read More

Familja Knushi fal gjakun e djalit në praninë e Haradinajt

30/01/2019

Në shënimin e 22 vjetorit të rënies së heronjve të kombit Zahir Pajazitit, Edmond Hoxha e Hakif Zejnullahu një familje ka vendosur që të fal ... Read More