Tag: klubet

Zbulohet e ardhmja e Neymarit – paga e tij do të jetë edhe më e ‘çmendur’

08/05/2021

Teksa të gjitha klubet po i ulin pagat për shkak të krizës ekonomike për shkak të pandemisë, PSG-ja nuk e ka fare problem t’i shpërblejë ... Read More

Klubet e Premier Ligës me vendim të ri

30/04/2021

Futbolli anglez do të bashkohet në bojkotimin e rrjeteve sociale këtë fundjavë, ndërsa klubet e Premierligës i bashkohen homologëve të tyre nga Federata Angleze, EFL ... Read More

PSG tërhiqet nga gara për Donnarumma

26/04/2021

PSG ishte një nga klubet që me kënaqësi do të transferonte Donnarumman këtë verë Paris Saint-Germain nuk janë më kandidatë për portierin e Milanit Gianluigi ... Read More

Publikohet dokumenti, klubet që largohen nga Superliga duhet të paguajnë dëmshpërblim

24/04/2021

Lajmi se klubet që duan largimin nga Superliga Evropiane mund të paguajnë një shumë të madhe parash, është i vërtetë. E përditshmja gjermane, “Der Spiegel” ... Read More

Perez me paralajmërim të fortë për klubet që tërhiqen nga Superligës Evropiane

21/04/2021

“Kontratat janë të detyrueshme”, Florentino Perez me paralajmërim të fortë për klubet që tërhiqen nga Superligës Evropiane. Një paralajmërim i fortë ka ardhur nga presidenti ... Read More

Juventus dhe Milan po e bëjnë shkëmbimin e madh

07/04/2021

Juventusi dhe Milani projektojnë shkëmbimin Bernardeschi-Romagnoli. Dy klubet e mëdha italiane, Juventusi dhe Milani mund të shkëmbejnë mes vete anësorin Federico Bernardeschi me mbrojtësin Alessio ... Read More

Liverpooli e qet në shitje, Xherdan Shaqirin

14/03/2021

Liverpooli si duket është i hapur që në afatin kalimtar të verës të negociojë me klubet e tjera për futbollistët Matip, Shaqiri, Chamberlain dhe Divock ... Read More

Nga pandemia Covid-19, klubet spanjolle kanë humbur rreth 1 miliard euro

27/02/2021

Klubet spanjolle kanë humbur rreth 1 miliard euro nga pandemia Covid-19. Futbolli spanjoll po vuan nga pasojat e COVID-19. Pas deklarimeve të klubeve italiane, se ... Read More

Milan favorit për ta transferuar brazilianin e talentuar

28/01/2021

AC Milan është një nga katër klubet e Serisë A që ndjekin lojtarin e Portos, brazilianin Otavio. Mësohet se Milani po monitoron Otavio përpara dritares ... Read More

Hapet afati kalimtar në Itali, kush kë pritet ta transferojë?

04/01/2021

Nga data e sotme, klubet nga Serie A do mund të transferojnë lojtarët e ri, në kuadër të afatit kalimtar të janarit. Afati i transferimit ... Read More

Në klubet e Premierligës, numër rekord rastesh me koronavirus

29/12/2020

Numër rekord rastesh me koronavirus në klubet e Premierligës. Është shënuar një numër rekord i rasteve pozitive me koronavirus në klubet e Premierligës, në rundin ... Read More

Këto janë top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve

25/12/2020

Top 30 klubet më të mira në garat evropiane dhe Ligën e Kampionëve. UEFA ka publikuar një listë të përbërë nga 30 klubet më të ... Read More