Tag: kandidatëve

“Topi i Artë 2021″/ Bastet, ja kush janë favoritët për fitimin e çmimit të madh

14/10/2021

Lista e kandidatëve për fitimin e “Topit të Artë” është mjaft e gjatë. Janë 30 lojtarë të cilët garojnë për çmimin prestigjioz që jepet në ... Read More

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë

02/03/2021

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë, Laporta dhe Freixa fillojnë ‘garën’ më herët. Gjatë ditës së sotme, kandidati presidencial i Barcelonës Toni Freixa ka ... Read More

FIFA zbulon 10 golat më të bukur për çmimin ‘Puskas’

19/08/2019

16:37 | 08/19/2019 Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi dhe Andros Townsend, janë në mesin e 10 kandidatëve për çmimin prestigjioz ‘Puskas’, për vitin 2019. FIFA ka ... Read More

Rama: S’jam i pagabueshëm, korrupsioni është edhe brenda nesh

18/05/2019

Kryeministri Edi Rama duke folur para kandidatëve të PS për 61 Bashkitë e vendit, foli edhe për kërkesën e opozitës që ai të largohet nga ... Read More

Sot tërhiqet shorti për zgjedhjet në veri

30/04/2019

Sot do të bëhet tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike dhe kandidatëve në fletëvotimet e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetarë në komunat veriore. ... Read More

KQZ miraton emrat e kandidatëve të PDK-së e VV-së, probleme me ata të Listës Serbe

23/04/2019

Komisioni Qendror Zgjedhor është mbledhur sot që të bëjë certifikimin e kandidatëve për kryetarë të komunave në veri të vendit për zgjedhjet e jashtëzakonshme të ... Read More

Sot kuptohet “fati” i kandidatëve për kryetarë në komunat e veriut

23/04/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të vendos sot rreth subjekteve politike dhe kandidatëve për kryetarë që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme, në ... Read More

Nesër dihet ‘fati’ i kandidatëve për kryetar në komunat e veriut

22/04/2019

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nesër do të vendos rreth subjekteve politike dhe kandidatëve për kryetar që kanë aplikuar për pjesëmarrje në zgjedhjet e jashtëzakonshme, në ... Read More

Fushata zgjedhore, ironi dhe kritika nga liderët politik

16/04/2019

S A 2019-04-16T15:13:05+02:00 Fushata zgjedhore, përveç kritikave dhe sulmeve verbale ndërmjet kandidatëve për president, është karakterizuar edhe me përplasje dhe gafa mes vetë liderëve të ... Read More

Java e parë e fushatës zgjedhore, në vend të kandidatëve dominuan partitë

06/04/2019

Alsat 2019-04-06T15:59:37+02:00 Java e parë e fushatës presidenciale, sipas ekspertëve të komunikimit, në vend të kandidatëve, u rrëmbye nga partitë politike. Sipas Xhelal Nezirit edhe ... Read More

NBA: Spurs e Cavaliers mposhten, Lakers siguron fitore

27/03/2019

U luajtën plot 10 ndeshje në NBA, ku interes të veçantë kishte përballja mes dy kandidatëve për çmimin e MVP të sezonit të rregullt, James ... Read More

KSHZ: Fushata zgjedhore të mos fillohet para kohe

23/03/2019

23 Mars 2019 / 9:30 Pas konfirmimit të rregullsisë së kandidaturave të tre kandidatëve presidencialë dhe pas konfirmimit të renditjes në fletëvotim, për më pak ... Read More