Tag: John

Lamumirë: Vdes jetë ylli i famshëm televiziv

12/01/2021

Ndërron jetë ylli i famshëm televiziv. John Reilly, i njohur për punën e tij në “General Hospital”, ka vdekur në moshën 84 vjeç shkruan Fox ... Read More

Refuzoi kontratën 10-vjeçare nga Barcelona, mesfushori anglez zbulon ‘çmendurinë’

12/11/2020

Mesfushori anglez zbulon ‘çmendurinë’, refuzoi kontratën 10-vjeçare nga Barcelona. John Bostock ka zbuluar se më herët ka pasur ofertë për të nënshkruar kontratë 10-vjeçare me ... Read More

Astrologia amerikane: Këtë vit botës do t’i vijë fundi nga një luftë katastrofike

07/02/2020

Ajo ka parashikuar me saktësi vrasjen e John F Kennedy dhe tani Jeane Dixon ka thënë se botës do t’i vijë fundi këtë vit. Një ... Read More

Travell, gruaja e parë mjeke e presidentit të SHBA-ve

26/01/2020

Presidenti i ShBA-ve, John F. Kennedy më 26 janar të vitit 1961, ka emëruar Janet G. Travell si mjeken e tij. Është hera e parë ... Read More

Punonjësit fatlumë: Marrin 10 milionë dollarë shpërblim për festat e fundvitit

11/12/2019

Pronari i një firme për pasuritë e paluajtshme me qendër në Baltimore, Eduard St. John, ka vendosur të surprizojë punonjësit e tij në mënyrën më ... Read More

Njihuni me drogën që është 50 herë më e fuqishme se heroina

24/10/2019

Në një hangar pa dritare në Aeroportin “John F. Kennedy” (JFK), oficerët doganorë kontrollojnë paketat. Ata janë duke kërkuar fentanil – një drogë që vret ... Read More

Qyteti ku rreziku nga kanceri është 50 herë më i lartë se normalja

13/08/2019

Pranë New Orleans, në zonën e Shën John Baptist, ka rreth 45.000 njerëz, të gjithë kanë të njëjtin problem – rrezikun nga kanceri për shkak ... Read More

Haradinaj dhe gjenerali amerikan, homazhe tek varret e Arben e Luan Qerimajt në Gllogjan

26/05/2019

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, së bashku me zëvendëskomandantin e KFOR-it, Gjeneralin amerikan John Boyd, sot në Gllogjan kanë bërë homazhe në përvjetorin e rënies ... Read More

Ndërron jetë regjisori John Singleton

30/04/2019

Foto: Presley Ann/ FilmMagic Në moshën 51-vjeçare ka vdekur John Singleton. Regjisori i nominuar për çmimin “Oscar”, John Singleton, i njohur për filmat “Boyz N ... Read More

Halle Berry theu tre brinjë gjatë provave për “John Wick 3”

29/04/2019

Halle Berry tha se ishte lënduar në provat për filmin "John Wick 3". Në një intervistë për “Extra”, ylli i Hollywood-it, zbuloi se ishte lënduar ... Read More

Aktori shqiptar luan bashkë me Morgan Freeman dhe John Travoltën në filmin e ri

25/04/2019

Aktori shqiptar luan bashkë me Morgan Freeman dhe John Travoltën në filmin e ri Suksesi i tij ka kaluar kufijtë. Blerim Destani përmes rrjeteve sociale ... Read More

Më të dashuruar se kurrë, çifti i njohur bëjnë tatuazhet e njëjta

05/04/2019

Chrissy Teigen dhe bashkëshorti i saj John Legend, janë tashmë çifti më i lezetshëm në Hollywood. Dyshja kanë publikuar në rrjetet sociale imazhin e tatuazheve ... Read More