Tag: jenë

Ja pse nuk duhet të punoni mbi 4 vjet në të njejtin vend

07/01/2021

Pavarësisht nga arsyet për ndryshim, klima aktuale e punësimit kërkon që punëkërkuesit të jenë më të shkathët. Si e tillë, ju do të vëreni se ... Read More

Këta janë 10 yjet që do jenë agjent të lirë në verë

28/12/2020

Nga Messi te Aguero, këta janë 10 yjet që do jenë agjent të lirë në verë. Afati i janarit është vetëm disa ditë larg së ... Read More

Edhe Shkurta Fejza bëhet pjesë e ‘dissit’ të Motrave Mustafa për Shyhrete Behlulin

21/12/2020

Motrat Mustafa vazhdojnë të jenë shumë të dashura për publikun. Këngët e tyre janë shumë të pëlqyera, përcjell ORAinfo. Ato janë shumë të përfolura edhe ... Read More

Një vjehërr si Shyhretja, kështu e uron Leartën për ditëlindje

15/12/2020

Shyhrete Behluli dhe reja e saj Learta, po vazhdojnë të jenë dy personazhe shumë të pëlqyera për publikun shqiptar. Raporti i tyre është tejet i ... Read More

Ndodh një herë në 800 vjet, merrni batanijen dhe bëhuni gati të shikoni “Yllin e Krishtlindjes”

13/12/2020

01:58 | 13 Dhjetor 2020 Dy planetët më të mëdhenj të sistemit tonë diellor do të jenë më afër se kurrë për të krijuar “Yllin ... Read More

Motra e Albatrit Muqiqi vjen me urimin më të veçantë për festën e Flamurit

29/11/2020

Familja e Merita Spahiut dhe Nysret Muqiqit o vazhdojnë të jenë një ndër familjet mëtë përfolura në publik. Ata njihen për kontributin e tyre në ... Read More

Reali merr lajmin e keq para ndeshjes me Interit

23/11/2020

Benzema, Casemiro dhe Militao mund të jenë mungesat e Realit për sfidën kundër Interit në Champions League. Jose Luis Sanchez, gazetari i ‘El Chiringuito de ... Read More

Zbardhni dhëmbët me preparate shtëpiake

12/11/2020

Që dhëmbët tuaj të jenë të bardhë nuk është e domosdoshme që të shmangni kafenë e mëngjesit dhe cigaren. Një herë në javë dhëmbët mund ... Read More

Neymar apo Mbappe? Flet drejtori sportiv i PSG

10/11/2020

Neymar dhe Mbappe vazhdojnë të jenë dy ndër futbollistët më të përfolur. Drejtori sportiv i PSG, Leonardo, ka deklaruar se negocimi me Kylian Mbappe dhe ... Read More

A do të jenë të grumbulluar Muriqi e Rrahmani?

09/11/2020

Salihu beson se Muriqi, Rrahmani dhe tjerët do të jenë të grumbulluar me Kosovën. Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Eroll ... Read More

Loredana flet më në fund për Mozzik: Ai është më i miri

27/10/2020

Loredana dhe Mozzik vijojnë të jenë në qendër të vemendjes për shkak të marrëdhënies së tyre. Të shumta janë detajet që flasin për një ribashkim ... Read More

Një vjehërr si nëna e Marinës, shikoni çka bën për hatër të Getit

21/10/2020

Çifti i mirënjohur shqiptar, Marina Vjollca dhe Getuar Selimi po vazhojnë të jenë tejet të përfolur në publik. Ata kanë dy vite martesë dhe që ... Read More