Tag: Italisë

Lippi lartëson Gattuson: Ndeshja Inter – Juve nuk e përcakton titullin

15/01/2021

Lippi: Shoh vetën tek Gattuso, Inter – Juve nuk e përcakton titullin. Ish-trajneri i Italisë, Marcello Lippi ka krahasuar Gennaro Gattuson me veten e tij. ... Read More

Milan humb Donnarumman për këtë ndeshje

13/01/2021

Donnarumma i mungon Milanit në çerekfinale të Kupës së Italisë. Gianluigi Donnarumma do mungojë në ndeshjen e radhës të Kupës së Italisë, pas protestave që ... Read More

Mposht Torinon, Milan kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë

13/01/2021

Milan fiton kundër Torinos, kualifikohet në çerekfinale të Kupës se Italisë. Penalltitë kanë qenë vendimtare për Milanin për të kaluar në çerekfinale të Kupës së ... Read More

Infektohet me koronavirus edhe trajneri i Italisë

06/11/2020

Trajneri i Italisë testohet pozitiv me Covid. Federata e Futbollit të Italia (FIGC) ka lajmëruar se trajneri i Italisë, Roberto Mancini është testuar pozitiv me ... Read More

Fshati italian ofron akomodim falas për turistët

30/06/2020

Një fshat i vogël në jug të Italisë po ofron akomodim falas për vizitorët. Bëhet fjalë për zonën periferike San Giovanni në Molise të Italisë, ... Read More

Qyteti italian që më parë kishte dënim me vdekje për puthjen në publik

11/03/2020

Më 9 mars të vitit 1562 në Napoli të Italisë, puthja në publik u ndalua me ligj edhe u bë e dënueshme me vdekje. Nëse ... Read More

Ankth për Cristiano Ronaldon/ Mamaja e futbollistit pëson goditje në tru

03/03/2020

Orë ankthi për Cristiano Ronaldon në prag të kthimit të gjysmëfinales së Kupës së Italisë kundër Milanit. Mamaja e futbollistit Dolores Aveiro mëngjesin e sotëm ... Read More

Zyrtare/ Coronavirusi prek edhe futbollin, shtyhet ndeshja Juventus-Inter, ja kur do të luhet

29/02/2020

Pritej ajo që ndodhi dhe që u lajmërua vetëm pak çaste më parë! Me një dekret të qeverisë së Italisë, janë spostuar të pesta ndeshjet ... Read More

Shtetet e QUINT-it deklarohen për zgjedhjet në katër komunat veriore

20/05/2019

Në një deklaratë të përbashkët ambasada e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara, kanë thënë se kanë përcjellë me vëmendje procesin ... Read More

Lamtumira e Allegrit, Ronaldo vjen me një premtim për të

18/05/2019

9:11 | 18 Maj 2019 09:11 | 18 Maj 2019 Massimiliano Allegri pas përfundimit të këtij sezoni do të largohet nga Juventus. Kampionët e rinj ... Read More

Thaçi: Arbëreshët e Italisë, janë fija e pashkëputur e qytetërimit shqiptar

06/05/2019

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një takim me arbëreshët e Italisë, i është drejtuar atyre duke iu thënë se kanë dhënë kontribut të rëndësishëm ... Read More

Shpend Ahmeti pret arbëreshët e Italisë

04/05/2019

Grupi i arbëreshëve të Italisë është pritu të shtunën nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti. Aty Ahmeti iu foli atyre për Prishtinën, numrin ... Read More