Tag: Italia

Italia me këtë formacion syon fitore ndaj Irlandës Veriore

15/11/2021

Italia synon fitoren ndaj Irlandës Veriore për t’u kualifikuar në Botëror, formacionet zyrtare. talinë e pret një ndeshje jo shumë e vështirë në udhëtim te ... Read More

Pensionohet trajneri i njohur italian

12/11/2021

Sot Italia mund të bëjë një hap vendimtar drejt Kupës së Botës në Katar. Sot, kundër Zvicrës, kampionët në fuqi të Europës mund të nisen ... Read More

Bëhuni gati, sot luhet gjysmëfinalja e Ligës së Kombeve, Itali – Spanjë

06/10/2021

Italia dhe Spanja takohen në gjysmëfinalen e parë të edicionit të dytë të Ligës së Kombeve. Kampionët e Evropës do të presin një nga kundërshtarët ... Read More

Talenti i Italisë e pranon: Do më pëlqente të shkoja tek Interi

10/09/2021

Giacomo Raspadori është një ndër sulmuesit më të përfolur kohët e fundit tek Italia. Sulmuesi shënoi në fitoren e “Axurrëve” 5-0 ndaj Lituanisë në kualifikueset ... Read More

Lukaku e ‘tronditë’ Interin me vendimin e tij

04/08/2021

Romelu Lukaku është afër të transferohet tek Cheslea. Sipas Sky Sport Italia, Romelu Lukaku ka informuar Interin se ai është i hapur për trasnferim tek ... Read More

“Euro 2020”/ Mançini zgjat festën e italianëve: Para 7 ditësh e dini të gjithë se çfarë ndodhi

18/07/2021

Pas 53 vitesh pritje, Italia, më në fund ia ka dalë që të jetë sërish në krye të Europës. Një javë më parë, ‘Axurrët” ngritën ... Read More

Projektohet “Superkupa Maradona”, ndeshja mes kampionëve të Evropës dhe atyre të Amerikës së Jugut

12/07/2021

Tashmë që Italia u shpall kampione Europe dhe Argjentina kampione e Amerikës Latine kanë filluar të dalin hipoteza të shumta mbi një përballje të bujshme ... Read More

Italia Kampion i Evropës pas 53 viteve

12/07/2021

Italia ka fituar Kampionatin Evropian “Euro 2020” Italia pas plotë 53 viteve pritje ka fituar epitetin e Kampionit të Evropës. U nevojiten plotë 120 minuta ... Read More

Italia shpallet kampione e Europës, penalltitë vendosin fituesit

12/07/2021

Italia është fituese edicionit të 16-të të Kampionatit Evropian. Finalja e Ëembley është vendosur nga penalltitë, teksa koha e rregullt dhe shtesa përfundoi në barazim ... Read More

Shënon Bonucci, Italia barazon rezultatin ndaj Anglisë

11/07/2021

Italia barazon rezultati. Italia ka gjetur më në fund golin ndaj Anglisë. Ishte qendërmbrojtësi Leonardo Bonucci që realizoi në portën e Pickford (67′). Pas një ... Read More

Rrugëtimi i Italisë deri në finale të Kampionatit Evropian

11/07/2021

Italia dhe Anglia do të luajnë sonte në finale të Euro 2020. Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Anglisë zhvillojë sonte ndeshjen finale të Kampionatit ... Read More

Superkompjuteri parashikon pjesën e mbetur të “Euro 2020”, kjo Kombëtare fiton Kampionatin

06/07/2021

Superkompjuteri ka parashikuar se Anglia do t’ia dal të kualifikohet në finale të “Euro 2020”, por do mposhtet nga Italia në “Wembley”. Skuadra e Gareth ... Read More