Tag: identifikuar

Si të dalloni që dhimbja e kokës është shenjë e infektimit me COVID-19

08/11/2020

Për COVID-19, një sëmundje e frymëmarrjes që mund të prekë mushkëritë, janë identifikuar disa simptoma, ku një ndër to është edhe dhimbja e kokës. A ... Read More

Liverpool identifikon zëvendësuesin e Van Dijk

02/11/2020

Liverpool ka identifikuar zëvendësuesin e Van Dijk. Mbrojtësi i Liverpool, Virgil Van Dijk pësoi një dëmtim serioz në gju në ndeshjen kundër Everton dhe do ... Read More

Sipas shkencëtarëve këto ilaçe mund ta shërojnë COVID-19

29/07/2020

Shkencëtarët kanë identifikuar 21 komponime që mund të ndihmojnë në trajtimin e koronavirusit, duke përfshirë një ilaç tashmë i aprovuar, deri tek një ilaç i ... Read More

Gabimi i mjekut ia mori jetën në prag të 23-vjetorit të lindjes kësaj pacienteje

02/06/2020

Një lajm i rëndë u bë me dije sot nga Greqia. Një 23-vjeçare shqiptaro-greke, e identifikuar si Aleksandra Bistolaki ndërroi jetë tragjikisht si pasojë e ... Read More

Zgjidh një prej grave të lidhura me stinët

30/05/2020

Ky testi i personalitetit do t’ju zbulojë tipare të karakterit tuaj që mund të mos i keni identifikuar ende qartë. Ajo që duhet të bëni ... Read More

Sotiraq Lako: Hiperferritinemia, rastet kur duhet të hiqet gjaku

13/01/2020

Nga Dr. Shk. Sotiraq Lako  – Unë shkruaj shpesh për mungesën e hekurit (absolute) e identifikuar me Hipoferritinemia, që në fakt është deficiti më i ... Read More

Simeone gjen përforcimin e ri në Atletico Madrid

21/08/2019

21:26 | 08/21/2019 Diego Simeone ka identifikuar përforcimin e ri te skuadra e Atletico Madridit. Diego Simeone kërkon një përforcim të ri në Atletico Madrid. ... Read More

Shkakton aksident dhe ik nga vendi i ngjarjes

27/05/2019

Policia njofton se në aksidentin që ka ndodhur më 25 maj në Prizren pas hetimeve të bëra është identifikuar i dyshuari i cili me veturën ... Read More

“ESPN”: Shkarkohet Valverde, Barcelona gjen trajnerin e ri

09/05/2019

9:58 | 9 Maj 2019 09:58 | 9 Maj 2019 “ESPN” raporton se Barcelona ka identifikuar trajnerin e ri. Barcelona ka vendosur ta shkarkojë trajnerin ... Read More

Arsenalit i kushton 30 mln euro zëvendësuesi i Mustafit

03/05/2019

Unai Emery ka identifikuar mbrojtësin e Getafes, Djene Dakonam, si një objektiv para hapjes së afatit kalimtar veror, duke besuar se ky transferim mund t’i ... Read More

Spalletti po largohet, Inter fillon bisedimet me trajnerin e ri

30/04/2019

Inter ka identifikuar objektivin kryesor për trajner të ri. Inter ka zhvilluar kontaktet e para me Antonio Conten në lidhje me angazhimin e tij në ... Read More

Lamtumirë De Gea, Man Utd transferon portierin e ri për 120 milionë euro

29/04/2019

Manchester United ka identifikuar një portier të ri. Manchester United nuk është duke arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës me David de Gean. Andaj, “ESPN” ... Read More