Tag: humbje

Rekordi i madh i Bayern Munich

17/12/2020

Rekordi i përkryer i Bayern Munich, një vit pa humbje në shtëpi. Bayerni i këtij viti është një skuadër rekordesh. Pas 5 trofeve të fituar ... Read More

28 vjeçari e qet veshkën në shitje

15/12/2020

Ai pësoj humbje të mëdha ekonomike pas dy izolimeve në Luginë, së pari, në kohën e shfuqizimit të nenit 370 dhe më pas, pas shpërthimit ... Read More

Arsenal i pamposhtur, e fiton Grupin B pa asnjë humbje në Europa Ligë

10/12/2020

Arsenali e fiton Grupin B pa asnjë humbje në Europa Ligë. Arsenali ka shënuar fitore kundër skuadrës Dundalk sonte në kuadër të Europa Ligës. Kjo ... Read More

Kombëtarja e Kosovës U21 i mbyll me humbje kualifikimet për ‘EURO2021’

17/11/2020

Kosova U21 i mbyll me humbje kualifikimet për ‘EURO2021’. Kombëtarja e Kosovës U21 e ka mbyllur ciklin me humbje në kualifikueset për Kampionatin Evropian të ... Read More

Kosova pëson humbje nga Holanda

27/10/2020

Kosova ka pësuar humbje të thellë nga Holanda. Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave është mposhtur 0-6 nga Holanda në ‘Fadil Vokrri’ në kualifikimet ... Read More

Ja si të parandaloni përhapjen e gripit në shtëpi

17/02/2020

Simptomat e gripit sezonal përfshijnë ethe, dridhje, rraskapitje, humbje të oreksit, dhimbje të muskujve dhe nyjave, dhimbje në hundë dhe kongjestion të hundës, dhe dhimbje ... Read More

Kanceri i zorrës së trashë, rëndësia e parandalimit

10/02/2020

Dhimbja e barkut, humbja e oreksit, dobësi dhe humbje pa shkak të peshës, gjak në jashtëqitje janë shenjat e para të kancerit kolorektal. Gjatë rrugëtimit ... Read More

Arlind Sulejmani: Si arrita të shndërrohem në kampion bote larg vendit tim

08/02/2020

E ka nisur mbarë karrierën pasi deri më tani nuk njeh humbje, djaloshi nga Tetova që jeton në Vjenë të Austrisë, vjen në një rrëfim, ... Read More

Tottenhami i Mourinhos e nis me humbje vitin 2020

01/01/2020

17:56 | 01/01/2020 Tottenham Hotspur i Jose Mourinhos e ka nisur me humbje vitin 2020. Është Southampton që ka mposhtur Tottenhamin në ndeshjen e zhvilluar ... Read More

Terapia e mrekullueshme japoneze me ujë: E djeg dhjamin, e rregullon tretjen dhe i largon dhimbjet e nyjave

24/12/2019

Interneti është i mbushur me dieta të panumërta, receta e ilaçe për humbje të peshës, dhe një prej tyre qëndron e veçuar për efikasitet dhe ... Read More

Juventus vazhdon pa humbje, Reali lëshon fitoren nga dora ndaj PSG-s

26/11/2019

22:55 | 11/26/2019 Juventusi ka vazhduar rekordin pa asnjë humbje në Ligën e Kampionëve. ‘Bardhezinjtë’ kanë mposhtur me rezultat minimal Atleticon, me super golin e ... Read More

Dieta me mollë i humbni 4 kg për 5 ditë

20/11/2019

Dieta me mollë është një dietë e thjeshtë, e cila, përveçqë ndihmon në humbje të peshës, e detoksikon organizmin dhe e shpejton metabolizmin. Kjo dietë ... Read More