Tag: hënës 

Koronavirusi ia merr jetën fizioterapistit të Kombëtares së Shqipërisë

13/09/2021

Futbolli shqiptar ka marr një lajm të hidhur në mëngjesin e së hënës. Fizioterapisti i Kombëtares së Shqipërisë Ylli Mihali ka humbur betejën më virusin ... Read More

Objekti i parë që mbërriti në Hënë

16/09/2019

Raketa ruse Luna 2, më 14 shtator të vitit 1959, përplaset në sipërfaqen e Hënës, duke u bërë objekti i parë i prodhuar nga njeriu ... Read More

Pse Hëna ka dy fytyra?

21/05/2019

Një përplasje e lashtë midis Hënës dhe një planeti xhuxh ka lënë gjysmën e anës së jashtme të sipërfaqes së saj me shumë kratere, thonë ... Read More

A e dini se çfarë do të thotë shenja e gjysmë hënës në thonjtë tuaj?!

16/05/2019

Pjesa e bardhë në thonjtë tuaj që mban formën e gjysmë hënës është shumë e rëndësishme dhe duhet të keni kujdes të mos e dëmtoni. ... Read More

Ky është horoskopi për ditën e sotme

12/05/2019

Dashi Dashuria: Një ditë pozitive, veçanërisht në dashuri. Ardhja e Hënës do të sjellë aq shumë pozitivitet, si për çiftet dhe ata që janë vetëm. ... Read More

Shqipëria dërgon ekip në Letoni për zbardhjen e shpërthimit ku vdiq ushtarakja

07/05/2019

Pas ngjarjes tragjike të së hënës, në bazën ushtarake kamp Adazi në Letoni, ministria shqiptare e Mbrojtjes ka nisur një task forcë me urgjencë drejt ... Read More

Digjen 2 makina në Elbasan, identifikohet autori

16/04/2019

Gjatë orëve të vona të së hënës dy automjete janë përfshirë nga flakët para godinës së Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan. Burime nga vendngjarja bënë ... Read More

Flet Ronaldo pasi u lëndua në ndeshjen kundër Serbisë

26/03/2019

Ylli portugez insiston se është i qetë, përkundër që pësoi lëndim në barazimin e së hënës kundër Serbisë.Cristiano Ronaldo i ka qetësuar tifozët e Juventusit, ... Read More

Bullgaria nuk do të stërvitet në stadiumin “Fadil Vokrri”, kështu reagon Challandes

24/03/2019

Bullgaria nuk do të stërvitet në stadiumin “Fadil Vokrri” para ndeshjes të së hënës me Kosovën.Lidhur me këtë, është pyetur edhe trajneri i Kombëtares së ... Read More

Arbër Zeneli, i emocionuar për ndeshjen me Bullgarinë: Do të luajmë para tifozëve tanë të zjarrtë

23/03/2019

Pas stërvitjes së mbajtur sot në stadiumin “Fadil Vokrri”, Arbër Zeneli e ka komentuar ndeshjen e së hënës, kundër Bullgarisë.Kosova do ta nisë rrugëtimin drejt ... Read More

Në Tiranë vritet një 26-vjeçar

19/03/2019

Një person është ekzekutuar me armë mbrëmjen e së hënës, pranë stadiumit “Selman Stermasi” në Rrugën “Zef Jubani” në Tiranë. Mësohet se viktima është dërguar ... Read More

Nga udhëtimet luksoze, deri te çokollatat me kanabis – dhuratat 100 mijë dollarëshe që do t’i marrin të pranishmit në ‘Oscars 2019’

24/02/2019

Ceremonia prestigjioze e ndarjes së çmimeve Oscar do të zhvillohet në orët e para të të hënës (me kohën tonë), ndërsa edhe këtë vit, të ... Read More