Tag: hëna

Surpriza e së premtes, ҫfarë duhet të bësh në ditën më të lumtur të javës

17/07/2020

Në ndryshim nga ajo që njihet nga të gjithë si e Hëna Blu ose dita që të shton ankthin e një jave të gjatë, e ... Read More

Këto 7 gjërat duhet ti bëni çdo të diele

07/06/2020

E hëna shpeshherë na gjen të kapur “mat”. Duke patur në shumicën e rasteve vetëm një ditë pushimi, fillimi i javës vjen si papritur, pa ... Read More

Çfarë do të ndodhte nëse shpërthen Hëna?

15/02/2020

Nëse Hëna do të shpërbëhej në atome, rezultati do të ishte jashtëzakonisht i ndryshëm me rastin kur do të ndahej në copa të mëdha, të ... Read More

Shkencëtarët: Hëna po tkurret

15/05/2019

Një hulumtim i ri tregon se Hëna ngadalë po tkurret ndërsa brendësia e saj është ftohur gjatë epokave, duke krijuar mijëra rrudha të vogla sipërfaqësore. ... Read More

NASA: Hëna po zvogëlohet

14/05/2019

Hëna e Tokës ka aktivitet të rrallë gjeologjik dhe herë pas here, si në Tokë dhe në planet të tjera ndodhin tërmete, dhe për shkak ... Read More

Zjarri i madh në fshatin Vranidoll të Prishtinës

02/04/2019

Në fshatin Vranidoll të Prishtinës, nga e hëna ka shpërthyer një zjarr, i cili ka p‰rfshirë një sipërfaqe të malit. Njësitet e zjarrfikjes së bashku ... Read More

Mot i ngrohtë me temeratura ditore deri në 19 gradë celsius

07/03/2019

7 Mars 2019 / 7:30 Mot stabil dhe i ngrohtë deri të dielën, nga e hëna paralajmërohet ulje e vogel e temperaturave për disa gradë. ... Read More

Nga e hëna nis inspektimi i mediave për kushtet në të cilat punojnë gazetarët

01/02/2019

Të gjitha mediat që nga e hëna e deri në fund të muajit mars do të inspektohen nga Inspektorati i Punës, për të parë se ... Read More

Zemërohet me mbrojtjen e lojtarëve, Gregg Popovich thirri një ndër ‘time-out’ më të shpejtë në histori të NBA-së

30/01/2019

E hëna është ditëlindja e 70-të e trajnerit të San Antonio Spurs, Gregg Popovich dhe nëse ka ndonjë dyshim se strategu po bëhet më i ... Read More

Në Gjykatën e Apelit filluan punën dhjetë gjyqtarë të rinj

14/01/2019

Nga e hëna Gjykata e Apelit do të ketë dhjetë gjyqtarë më shumë. Halide Reka, Drita Rexhaj, Hunaida Pasuli, Milena Djeriç, Bujar Muzaqi, Mehmet Ndrecaj, ... Read More

SBASHK-u u kërkon falje nxënësve: Ndoshta me muaj s’do të ketë mësim

13/01/2019

Në prag të grevës së përgjithshme në arsim, nga e hëna (14 janar), kreu i Sindikatës së Bashkuar të Arsimit Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) përmes ... Read More