Tag: grek

“Kam shkuar me më shumë se 4.000 gra”, këngëtari i njohur habit me deklaratën: Më vinin në…

10/01/2021

Këngëtari i njohur grek, Lefteris Pantazis ka habitur publikun me një deklaratë të bërë së fundmi. Në një intervistë me Chrysla Georgakopoulou zbuloi se mund ... Read More

Infektohet me COVID në Kosovë futbollisti i Greqisë që shënoi golin

08/09/2020

Dy ditë pasi luajti në Prishtinë dhe i shënoi gol Kosovës, sulmuesi grek Dimitrios Limnios është infektuar me COVID-19.Ai ka rezultuar pozitiv me COVID-19 sot ... Read More

Vizita e Ciprasit, Boshnjakovski: Himni u anulua për shkak të kohës

03/04/2019

Alsat 2019-04-03T14:39:31+02:00 Vizita e parë e një kryeministri grek në Shkup të martën, vazhdon të marrë vëmendjen e mediave pikërisht për shkak se Marrëveshja për ... Read More

Petrevski: Tregu Shkup-Athinë, në dimension të ri

02/04/2019

S A 2019-04-02T15:31:16+02:00 Vizita e parë e një kryeministri grek në Maqedoninë e Veriut, sipas ekspertëve, do të hap një dimension të ri në intensifikimin ... Read More

Aleksis Cipras: Po tejkalohen barrierat tridhjetë vjeçare mes Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut

02/04/2019

S A 2019-04-02T13:30:44+02:00 Vizita ime këtu është vizita e parë e një Kryeministri grek në Maqedoni, kemi humbur shumë kohë afërsisht 30 vjet për ti ... Read More

Nuk interpretohet himni kombëtarë gjatë pritjes së kryeministrit grek Aleksis Cipras

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T13:05:29+02:00 Ajo që sot u vërejt gjatë pritjes së kryeministrit grek Aleksis Cipras ishte mos-intonimi i himnit kombëtarë. Nga qeveria arsyetohen me vonesën e ... Read More

Buqetë me lule nga Bekteshi për bashkëshorten e Ciprasit

02/04/2019

Alsat 2019-04-02T12:24:46+02:00 Kryeministri grek, Aleksis Cipras, në Shkup arriti bashkë me partneren e tij, Beti Baziana. Cipras dhe Baziana ateruan në aeroportin e Shkupit, në ... Read More

Cipras arrin në Shkup (VIDEO)

02/04/2019

S A 2019-04-02T09:53:32+02:00 Pas një vonese të vogël sapo ka ateruar Aeroplani i Kryeministrit grek, Aleksis Cipras. Publiée par Alsat sur Mardi 2 avril 2019 ... Read More

Regjim i veçantë qarkullimi sot për shkak të vizitës së nesërme të Ciprasit

02/04/2019

S A 2019-04-02T07:36:17+02:00 Për shkak të vizitës së nesërme të kryeministrit  grek Aleksis Cipras nesër nga ora 9:30 deri në orën 20 do të vendoset ... Read More

Qeveria vendos tabelën me emrin e ri të shtetit

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T20:14:34+02:00 Qeveria në prag të vizitës së kryeministrit grek Aleksis Cipras në vend, në godinën e Qeverisë ka vendosur pllakën me emrin e ri ... Read More

Regjim i veçantë trafiku për shkak të vizitës së Ciprasit

01/04/2019

Alsat 2019-04-01T19:27:10+02:00 Për shkak të vizitës së nesërme të kryeministrit grek Aleksis Cipras nesër nga ora 9:30 deri në orën 20 do të vendoset një ... Read More

Tsipras i dërgon Shqipërisë paralajmërimin e ashpër mbi të drejtat e minoritetit grek

30/03/2019

Kryeministri grek Alexis Tsipras përdori një retorikë të ashpër kundër qeverisë shqiptare duke paralajmëruar administratën e kryeministrit Edi Rama se perspektivat e vendit të tij ... Read More