Tag: goditje

Barcelona e harron humbjen nga Atletico Madrid, sapo mori lajmin e keq

22/11/2020

Barcelona merr goditje tjetër, Pique e Roberto pritet të mungojnë më gjatë. Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique, ka marrë një lëndim të pjesshëm të ligamentit ... Read More

Milan pritet të bëjë goditjen e madhe nga Bayern Munich

15/11/2020

Milan, goditje zero nga Bayern Munich. Maldini nuhat shanset. Milani studion lëvizjet e radhës sa i përket merkatos. Zgjedhjet e Maldini dhe Massara do të ... Read More

Barcelona i jep një ‘goditje’ të madhe yllin të njohur

19/10/2020

Lojtari shumë i njohur ka marrë një ‘goditje’ të madhe nga skuadra e Barcelonës. Miralem Pjanic ishte blerja më e bujshme e Barcelonës gjatë merkatos ... Read More

Tronditet Superliga/ Nesër nis kampionati, një lojtar rezulton pozitiv

02/06/2020

24 orë përpara startit, futbolli shqiptar merr një goditje të fortë. Një rast pozitiv me Covid-19 në Mallakastër, i cili përkon me një futbollist të ... Read More

Trajtimi i parandalimit të sulmit në tru është më pak efektiv te femrat

18/11/2019

Gratë kanë më shumë rrezik për goditje në tru dhe kanë simptoma të ndryshme të goditjes sesa burrat. Studimi i ri tregon një ndryshim tjetër: ... Read More

Hani mëngjes nëse nuk dëshironi të vdisni…

07/06/2019

Një person që nuk konsumon mëngjes, është më i rrezikuar të pësojë një goditje në zemër se sa një tjetër person që e konsumon atë. ... Read More

Sulmohet aktori Arnold Schwarzenegger

18/05/2019

17:16 | 05/18/2019 Aktori i njohur ka pësuar një goditje sa ishte pjesë e organizimi sportiv në Afrikën e Jugut. Aktori i Hollivudit, Arnold Schwarzenegger, ... Read More

Joshua e fyen rëndë Millerin pas anulimit të meçit

23/04/2019

Anthony Joshua i ka dhënë një goditje të fuqishme Jarrell Millerit. Kampioni në fuqi i IBF, WBA dhe WBO, Anthony Joshua ka mbetur i befasuar ... Read More

Para se të pësonte goditje në tru, Luke Perry ka pasur edhe probleme të tjera shëndetësore

03/03/2019

Ish-ylli i “Beverly Hills 90210”, Luke Perry, në javën që lamë pas ka pësuar goditje në tru, mirëpo kjo nuk është hera e parë që ... Read More

Shqipëria goditet nga dy tërmete

26/02/2019

Dy goditje tërmeti kanë lëkundur Shqipërinë në orët e para të mëngjesit. IGJEM raporton se ka regjistruar dy lëkundje, e para në Vlorë e më ... Read More

Ekskluzive: Platforma e dialogut thotë se sovraniteti i Kosovës është i padiskutueshëm (Dokument)

15/02/2019

Draft-platforma e hartuar nga delegacioni i Kosovës i bisedimeve i jep një goditje përpjekjeve për shkëmbim të territoreve. Telegrafi dhe RTV Dukagjini kanë siguruar një ... Read More

Juventusi planifikon transferimin e Jordi Albas

06/01/2019

Juventusi po planifikon një goditje gjatë verës për mbrojtësit e Barcelonës, Jordi Alba, pasi kontrata e tij pritet të skadojë në vitin 2020. Mbrojtësi spanjoll ... Read More