Tag: gjendja

Kjo është gjendja shëndetësore e Bujar Qamilit

24/12/2020

Cila është gjendja shëndetësore e Bujar Qamilit? Flet miku i tij. Lajmet se këngëtari është infektuar dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore u shpërnda ... Read More

Elif që u shpëtua 65 orë pas tërmetit, shtrohet në spital, kjo është gjendja e saj

02/11/2020

Vogëlushja Elif, që u shpëtua 65 orë pas tërmetit, shtrohet në spital, kjo është gjendja e saj. Vogëlushja 3-vjeçare Elif Perinçek, e cila u shpëtua ... Read More

Studimi: Tullacët po vuajnë më shumë nga koronavirusi

05/06/2020

Burrat tullac mund të jenë më të rrezikuar të vuajnë nga gjendja e rënduar nga virusi që shkakton sëmundjen Covid-19, tregojnë prova të reja. Sipas ... Read More

‘Mendova se do të vdisja’, i ati i Rihanna-s rezultoi poztiv me COVID-19, ja çfarë bëri këngëtarja për t’i ardhur në ndihmë

16/04/2020

Babai i këngëtares me famë botërore, Rihanna , rezultoi pozitiv me Covid-19. Gjendja e tij u përkeqësua deri në atë pikë sa Fenty mendoi se ... Read More

Këto ushqime ju sjellin lumturi

29/12/2019

Gjendja shpirtërore ka lidhje të pashmangshme me ushqyerjen. Të gjithë studiuesit janë të mendimit se ushqimet që ne hamë ndikojnë direkt në ndjenjat tona, ndaj ... Read More

Si ndikon në organizëm ngrënia e dy bananeve në ditë për një muaj rresht

22/12/2019

Sipas dietologëve, nëse konsumoni dy banane në ditë për një muaj, gjendja juaj shëndetësore do të përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme, transmeton lajmi.net. Bananja është ... Read More

Mjalti dhe soda e bukës: Ilaçi për sëmundjen më vdekjeprurëse në botë

10/12/2019

Një numër i konsiderueshëm anembanë globit vuajnë nga gjendja shëndetësore. Trajtimet e sotme të kancerit janë shumë të shtrenjta, dhe gjithashtu të rrezikshme e  joefektive ... Read More

Futbollistët e Liverpool po përdorin doping?

26/08/2019

15:29 | 08/26/2019 Në kohën kur Jurgen Klopp mori timonin e Liverpool, gjendja ishte alarmante. Liverpool ishte një ekip mesatar gjatë asaj kohe, kishte diferencë ... Read More

Luftoni kapsllëkun me këto metoda natyrale

18/07/2019

Aktiviteti i ulët fizik, mosha, dhe gjendja shëndetësore janë vetëm disa nga faktorët, të cilët e shkaktojnë kapsllëkun. Nëse e kryeni nevojën më pak se ... Read More

Emocionet negative e shkatërrojnë shëndetin tuaj, mësoni si ndikojnë ato në trup

16/06/2019

Trupi ynë flet dhe ndonjëherë gjendja jonë fizike mund të lidhet me emocionet tona. Kur ne nuk i shkarkojmë ndjenjat negative, ato mund të shfaqen ... Read More

Ky është pozicioni ideal i gjumit

24/05/2019

A e dini se gjendja juaj fizike dhe mendore, varet nga pozicioni në të cilin flini gjumë. Ekspertët e trupit kanë renditur disa pozicione të ... Read More

I helmuari me ushqim në Drenas: Pronari i qebaptores erdhi na kërkoi falje duke qarë (Video)

21/05/2019

Gjendja e personave  që po trajtohen pas helmimit në një qebaptore në Drenas, është duke u përmirësuar. Në Klinikën Infektive të QKUK-së thonë se pacientët ... Read More