Tag: garën

Blero i jep mbështetje Daut Haradinaj në garën për Prishtinën

12/05/2021

Daut Haradinaj merr mbështetjen e Bleros në garën për Prishtinën. Blero e nisi ditën me ish-deputetin, Daut Haradinaj. Ish-deputeti dhe njëherësh kandidati i AAK-së për ... Read More

Aguero të gjiganti nga Serie A

25/04/2021

Kampionin në fuqi i Serie A, po e udhëheq garën në transferimin e Agueros. Juventusi është duke udhëhequr garën për transferimin e sulmuesit të Manchester ... Read More

Gabon Reali, barazon me Getafen

18/04/2021

Hap mbrapa nga Reali Real Madrid ka bërë një hap mbrapa në garën për titull duke barazuar në udhëtim te Getafe. “Los Blancos” zhvilluan ndeshje ... Read More

Atalanta ia shuan shpresat Juvenbtusit për titull

18/04/2021

Atalanta mposht Juventusin dhe pozicionohet më mirë në garën për top-katërshe. Atalanta ka regjistruar fitore të rëndësishme përballë Juventusit në Gewiss Stadium në garën për ... Read More

Në Grand Slamin e Tbilisit, Nora Gjakova e artë

26/03/2021

Nora Gjakova, e artë në Grand Slamin e Tbilisit. Xhudistja pejane ka shkëlqyer në garën që po mbahet në Gjeorgji, nesër garuesit tjerë Nora Gjakova ... Read More

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë

02/03/2021

Plas ‘sherri’ mes kandidatëve presidencialë në Barcelonë, Laporta dhe Freixa fillojnë ‘garën’ më herët. Gjatë ditës së sotme, kandidati presidencial i Barcelonës Toni Freixa ka ... Read More

Inter vihet pas Papu Gomez?

27/12/2020

Inter i vetëm në garën për Papu Gomez? Sport Mediaset raporton se Interi është i vetmi klub që ka bërë “hapa konkret” për të nënshkruar ... Read More

Reali prinë garën për yllin e madh

23/11/2020

Skuadra e Real Madridi prinë garën për lojtarin e njohur. Real Madridi është duke prirë garën para klubeve tjera të mëdha për transferimin e sulmuesit ... Read More

Juventus afër De Ligt, do të vendosen vetëm detajet e kontratës

24/06/2019

09:01 | 06/24/2019 Skuadra e Juventus duket se është ajo që ka fituar garën për shërbimet e holandezit Matthijs De Ligt. De Ligt pati paraqitje ... Read More

Instituti ATOMI certifikoi dhe shpërbleu më të suksesshmit e Garës Ndërkombëtare të Matematikës Kangaroo 2019 në Kosovë

25/05/2019

Instituti ATOMI për herë të tretë e ka organizuar Garën Ndërkombëtare të Matematikës Kangaroo në Kosovë, e cila është mbajtur më 23 mars 2019, me ... Read More

Dortmund ‘dorëzohet’ në garën për titull, pëson në shtëpi ndaj Schalke

27/04/2019

Dortmund ‘dorëzohet’ në garën për titull, pëson në shtëpi ndaj Schalke Skuadra e Borussia Dortmund ka befasuar duke u mposhtur në shtëpi, në ndeshjen kundër ... Read More

Liverpool vazhdon ëndrrën, demolon Huddersfield për tri pikët e radhës

26/04/2019

Skuadra e Liverpool nuk e ka ndërmend të dorëzohet në garën për titullin e Premierligës. Në ndeshjen e luajtur sot, lojtarët e Jurgen Klopp kanë ... Read More