Tag: Futbollisti

Rudiger befason me klubin e ri

08/10/2021

Real Madrid synon transferimin e Rudiger Futbollisti i Chelseas ka rënë në radarin e top klubeve evropiane. Antonio Rudiger është duke kaluar një edicion shumë ... Read More

Xherdan Shaqiri vaksionohet

05/10/2021

Vaksinohet Xherdan Shaqiri. Futbollisti i Lyonit, Xherdan Shaqiri është vaksinuar me vaksinën kundër Covid-19. Këtë gjë ai e ka bërë të ditur përmes një fotografie ... Read More

“Mirë se vjen në këtë botë”, Armando Sadiku bëhet baba për herë të parë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

30/09/2021

Futbollisti i njohur shqiptar, Armando Sadiku është bërë baba për herë të parë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai, me anë të një postimi ... Read More

“Të bekuar që të kemi”, Graniti feston ditëlindjen dhe urimin më të bukur e merr nga Leonita

28/09/2021

Ditën e sotme, Granit Xhaka, futbollisti i njohur shqiptar feston ditëlindjen. Ai ka mbushur 29 vjeç dhe urimet për të në këtë ditë të rëndësishme ... Read More

“Suksesi i Skënderbeut vështirë të përsëritet”, Liridon Latifi në “Sport News”: Vllaznia është pretendente për titull

15/09/2021

Futbollisti i Vllaznisë, Liridon Latifi, ishte i ftuar në emisonin “Sport News” të moderatores Enxhi Biba në “News 24”, ku foli për rikthimin në kampionatin ... Read More

Futbollisti i Kosovës i jep fund beqarisë – fejohet për herë të dytë

12/09/2021

Futbollisti i Kosovës, Arbër Zeneli fejohet për herë të dytë. Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Arbër Zeneli, është duke i munguar fushës prej më shumë ... Read More

Ronaldo futbollisti më i paguar në Angli, objektivi i radhës një hotel në Manchester

29/08/2021

Cristiano Ronaldo do të jetë futbollisti më i paguar në ishull. 36-vjeçari portugez pranoi të ulë pagën për t’u rikthyer në radhët e “djajve të ... Read More

Momente paniku! Shmanget tragjedia në Turqi, lojtari mbetet pa frymë dhe plaset në tokë

22/08/2021

Një tjetër moment dramatik në futboll! Fabrice Nsakala është futbollisti i tretë i cili në pak kohë pëson kolaps duke humbur ndjenjat në fushë. Lojtari ... Read More

Punë e kryer: Pedro transferohet te Lazio

19/08/2021

Pedro transferohet te Lazio. Lazio ka konfirmuar transferimin e futbollisti Pedro. Spanjolli iu bashkua skuadrës së Maurizio Sarrit si agjent i lirë pas një viti ... Read More

Kishte probleme me zemër, kjo është gjendja shëndetësore e Bersant Celinës

17/08/2021

Shërohet Bersant Celina, shumë shpejtë rikthehet në stërvitje. Futbollisti kosovar, Bersant Celina javët e fundit pati ca probleme shëndetësore me zemër që ia pamundësuan atij ... Read More

Plas BOMBA: Ronaldo e dëshiron transferimin në PSG

14/08/2021

Futbollisti i Paris Saint-Germainit, Angel di Maria, beson se ish-bashkëlojtari i tij te Real Madridi, Cristiano Ronaldo, “do të vdiste” për t’iu bashkuar skuadrës së ... Read More

Askush si Pedri!

07/08/2021

I ‘palodhshëm’, Pedri futbollisti me më së shumti ndeshje të zhvilluara. Mesfushori i Barcelonës Pedri ka luajtur një numër të jashtëzakonshëm të ndeshjeve gjatë sezonit ... Read More