Tag: fushën

Lajm katastrofal për Milanin, lëndohen dy yjet e skuadrës

15/01/2021

Lëndohen dy yjet e Milan. Milani po vazhdon me paraqitjet e mira në fushën e lojës, pasi kryeson me meritë kampionatin dhe sapo ka siguruar ... Read More

Hazard do të mungojë kaq ndeshje te real Madrid

30/11/2020

Mësohet sa do të mungojë Hazard. Futbollisti i Real Madrid, Eden Hazard, lëshoi fushën në ndeshjen e fundit të kundër Alaves në kuadër të xhiros ... Read More

Horoskopi ditor, e martë 29 shtator 2020

29/09/2020

Dashi Më në fund në fushën sentimentale do të jeni më të qetë gjatë kësaj dite. Sa i takon punës, kjo nuk është një periudhë ... Read More

Tirana është gati për debutimin në Champions, ja formacioni i zgjedhur nga Emanuel Egbo

19/08/2020

Numërimi mbrapsht ka nisur. Në orën 19;00 Tirana zbret në fushën e lojës për ndeshjen e parë në Champions League. Kampionët shqiptarë luajnë në transfertë ... Read More

Keni ende videokaseta? Mos i hidhni, mund të vlejnë sa ari

18/12/2019

Para ardhjes së DVD-së, përpara blu-ray, përpara revolucionit të internetit dhe zbritjes në fushën e Netflix, video kasetat e vjetra (ose VHS, në qoftë se ... Read More

Piu qumësht me hudhër dhe nuk e besoi atë që i ndodhi

28/08/2019

Kjo pije mjekësore e krijuar nga spanjollët ka qenë një zbulim në fushën e shëndetit. Pirja, përveç parandalimit të shumë sëmundjeve, ka treguar se trajton ... Read More

Mjekët japin lajmin e keq për Iker Casillas

02/05/2019

Pavarësisht se kishte shpresa që portieri legjendar, Iker Casillas sërish të kthehej në fushën e lojës, mjekët kanë dhënë një lajm aspak të mirë. Mjekët ... Read More

Mbrojtësi i Tottenham pëson lëndim të rëndë, largohet nga loja

30/04/2019

Mbrojtësi i Tottenham, Jan Vertonghen, është detyruar të lëshojë fushën në ndeshjen kundër Ajax, pas një lëndimi të pësuar në hundë. Në Londër, po zhvillohet ... Read More

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Klopp: Rikthimi i Chamberlain i jashtëzakonshëm

26/04/2019

Alex Oxlade Chamberlain është rikthyer në fushën e blertë në ndeshjen e Liverpool kundër Huddersfield Town. ‘The Reds’ e mbyllen takimin me një fitore prej ... Read More

Formacionet zyrtare të derbit Man City – Tottenham

20/04/2019

Manchester City – Tottenham Hotspur rikthehen sërish në fushën e ‘Etihad Stadium’. Pak ditë pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve ku skuadra e Mauricio Pochettino ... Read More

KMSHK diskuton për Kodin e Mediave si nevojë për ndryshimin dhe plotësimin e tij

15/04/2019

Duke marrë parasysh zhvillimet e fundit teknologjike, sidomos në fushën e mediave online, shpeshherë është diskutuar për nevojën e ndryshimit dhe plotësimit të Kodit të ... Read More