Tag: freskët

E dini se kafeja iu ndihmon të humbni peshë?

23/06/2020

Aroma e kafesë së freskët në mëngjes, jo vetëm që të hap sytë, por edhe të ndez shqisat e përgjumura. Megjithatë, roli i kafesë në ... Read More

Çfarë ndodh me lëkurën tuaj nëse djersiteni?

16/06/2020

Djersitja është e pakëndshme dhe sidomos në muajt e verës, kur doni të ndiheni të freskët dhe të hidratuar. Por, nëse nuk djersiteni, toksinat nuk ... Read More

5 gënjeshtra me të cilat na ushqen industria ushqimore

08/06/2020

Nëpër dyqane çdo gjë është e freskët, çdo gjë është natyrale dhe natyrisht plot vitamina. Çdo produkt është pa aditiv – dhe që të gjitha ... Read More

Nëse e pini këtë pije në lukth të zbrazët, mund të sëmureni nga gastriti: Është e rrezikshme edhe për dhëmbët!

05/06/2020

Informohuni mirë lidhur me këtë pije! Lëngu i freskët i portokallit të shtrydhur është element shumë i fuqishëm i ushqimit të shëndetshëm. Mirëpo, që lëngu ... Read More

Bark i sheshtë në çast: Ky artikull shkrin shtresat, mirëpo vetëm nëse e hani kështu!

25/10/2019

Konsumimi i këtyre artikujve të freskët do t’ju bëjë që të hani më pak karbohidrate gjatë ditës, ndërkaq kjo është rruga deri te linja e ... Read More

Ja pse Shega është frut i nevojshëm për organizmin

20/09/2019

Shega rekomandohet të hahet e freskët, në lëngje, ëmbëlsira dhe pasta, në smoothie dhe është një simbol i shëndetit.Është e mbushur me vitaminë C, si ... Read More

Nënat e reja po vendosin në rrezik jetën e foshnjave nga mbulimi i karrocës

06/09/2019

Gjatë verës është e vështirë të sigurojmë gjithmonë një ambient të freskët për fëmijët, ndaj për t’i mbrojtur nga dielli shpesh prindërit përpiqen t’u krijojnë ... Read More

Si ta përdorni klimën në verë dhe të mos ftoheni

29/06/2019

Disa rekomandime për të qëndruar të freskët, pa rreziqe për shëndetin dhe duke kursyer energjinë elektrikeE domosdoshme në vapë, por e bezdisshme për disa të ... Read More

Këto janë 3 arsyet që jeni më të lumtur gjatë verës

18/06/2019

Plazhi, dielli, ditët e gjata dhe nata e freskët është gjithçka që ju duhet për të qenë më të lumtur. Kjo ndjesi vjen gjatë stinës ... Read More

Mot me vranësira dhe me reshje të shiut

11/03/2019

Moti në Maqedoni do të jetë mot me vranësira dhe më i freskët me mundësi të reshura të shiut, të cilat pasdite dhe gjatë natës ... Read More

Drake blen mbrojtës të iPhone në vlerë 400 mijë dollarë

15/02/2019

Drake po e bën telefonin të tij super ekskluziv. I freskët nga triumfi në Grammy për këngën më të mirë rep, Drake ka gëzuar veten ... Read More

Kurti: Ende nuk është dënuar asnjë polic apo ushtarak serb për masakrën e Reçakut 

15/01/2019

Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha sot kujtesa e shqiptarëve është e freskët për masakrën e Reçakut edhe 20 vjet pas saj. Kurti theksoi ... Read More