Tag: francez

Mbappe me deklaratë bombastike pas fitores kundër Bayerin

08/04/2021

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe, i ka realizuar dy gola në ndeshjen që është zhvilluar të mërkurën ndërmjet Paris Saint-Germain dhe Bayern Munich. Golat e shënuara ... Read More

Lamtumirë Chelsea, Giroudi po transferohet të gjiganti nga Serie A

03/04/2021

Sulmuesi francez, Oliver Giroud do të largohet nga Chelsea në fund të këtij edicioni. Giroud është në vitin e fundit të kontratës me klubin londinez ... Read More

Ylli i madh pensionohet nga futbolli

19/02/2021

Lojtari i njohur është pensionuar nga futbolli. Ish-reprezentuesi francez, Yohan Cabaye është pensionuar nga futbolli në moshën 35 vjeçare. Lajmin e ka bërë të ditur ... Read More

Rita Ora i jep fund lidhjes, ndajet nga i dashuri

03/02/2021

Rita Ora ndahet nga i dashuri. Këngëtarja Rita Ora, ishte në lidhje me regjisorin e filmave francez, Romain Gavras, për gjashtë muaj. Por çifti së ... Read More

Juventus transferon yllin francez në ditët e fundit të merkatos

30/01/2021

Bisedimet kanë filluar, Juventus transferon yllin francez në ditët e fundit të merkatos. Biankonerët kanë gati goditjen e madhe për merkaton e janarit. Juventus synon ... Read More

Ylli francez në radarin e United dhe Liverpool

24/01/2021

United e Liverpool në garë për yllin francez. Manchester United pritet të garojë me Liverpoolin për të nënshkruar me qendërmbrojtësin e RB Leipzigut, Dayot Upamecano. ... Read More

E bujshme/ Poçetino bën Pogban objektivin kryesor të merkatos së janarit

12/01/2021

Ditët e fundit është mësuar se mesfushori francez Paul Pogba, nuk është i lumtur te “Manchester United” dhe kërkon menjëherë largimin nga klubi. Nuk dihet ... Read More

West Ham në garë për yllin francez që refuzoi Unitedin në verë

07/01/2021

‘Shokon’ West Ham, vihet në garë për yllin francez që refuzoi Unitedin në verë. West Ham ka bërë ‘shënjestër’ transferimin e yllit të Lyonit, Moussa ... Read More

Kante po largohet nga Chelsea?

19/10/2020

Kante nuk e mendon largimin nga Chelsea. Mesfushori francez kërkohej nga Interi e Reali, por e ardhmja e tij mund të jetë e lidhur me ... Read More

Mbyllet sezoni, ja kush e fiton titullin në kampionatin e madh në Francë

30/04/2020

Ashtu siç edhe u bë e ditur ditë më parë, kampionati francez e ka ulur siparin për këtë sezon, për shkak të Koronavirusit që ka ... Read More

Kjo është lulja në Kosovë, e cila ka vlerë më shumë sesa ari (Foto)

04/10/2019

“Çmimi i shafranit varion, ku prodhuesit francez e shesin rreth 56-60 euro gramin. Ne kemi gjetur çmim deri në 250 euro për gram”Lule shafrani, e ... Read More

Laporte udhëton drejt Barcelonës

02/09/2019

22:14 | 09/02/2019 Aymeric Laporte ka udhëtuar sot drejt qytetit të Barcelonës. Qendër mbrojtësi francez ka pësuar një dëmtim gjatë ndeshjes Manchester City – Brighton, ... Read More