Tag: Francës

Ja si e cilëson Saha gjendjen e Pogba në Manchester United

11/12/2020

Kështu e ka cilësuar Saha gjendjen e Pogba në United. Ish ylli i Francës, Saha ka thënë se ai nuk mund ta kuptojë natyrën e ... Read More

Pogba braktisë Kombëtaren franceze, pasi Macron tha se islami është burim i terrorizmit

26/10/2020

Paul Pogba e ka braktisur Kombëtaren e Francës, pas deklaratës së presidentit të Francës, Emmanuel Macron, se islami është gjoja burim i terrorizmit ndërkombëtar. Mesfushori ... Read More

Ndërron jetë ish-ylli i Francës, pas arrestit kardiak

20/10/2020

Vdes ish-ylli i Francës, pas arrestit kardiak. Ish-portieri dhe trajneri i portierëve i Francës, Bruno Martini, ka vdekur sot në moshën 58-vjeçare, pas një arresti ... Read More

Carla Bruni flet për moshën: Shansi për të qenë një vajzë e re, është zhdukur

20/10/2020

Ish-zonja e parë e Francës Carla Bruni, ka folur në një intervistë për ‘Vogue’ ku dhe ka prekur temën e moshës. “Besoj se në moshën ... Read More

Franck Ribery i vjedhin banesën në Firence/ Futbollisti paralajmëron largimin: Nuk vrapoj për milionat

06/07/2020

Banesa e futbollistit frances të Fiorentinës, Franck Ribery është vjedhur nga grabitësit dhe është vetë ai që publikon pamjet në Instagram nga shtëpia. Ribery thotë ... Read More

E rrallë: Nëna lind foshnjën 6-kilogramëshe

14/10/2019

Remi Frances Millar u mirëprit në botë nga prindërit e saj Emma dhe Daniel Millar në Spitalin Wollongong, në jug të Sidneit. Një nënë ka ... Read More

Franca mbështet reformën në sistemin gjyqësor në Kosovë

27/05/2019

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert është takuar me Minsitrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri. Sipas njoftimit për media, në këta takim u bisedua për ... Read More

Mustafa takon ambasadorin francez, ia përmend kërkesën për zgjedhje të parakohshme

27/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. “Mustafa e njoftoi Ambasadorin Chabert për qëndrimin e ... Read More

Christopher Hill: Ka ardhur ora e Evropës për zgjidhjen e çështjes mes Kosovës dhe Serbisë

25/05/2019

Ish ndërmjetësuesi amerikan në konferencën mbi Kosovën në Rambouillet të Francës, ambasadori Christopher R. Hill mendon se në çështjet midis Kosovës dhe Serbisë, ka ardhur ... Read More

Shtetet e QUINT-it deklarohen për zgjedhjet në katër komunat veriore

20/05/2019

Në një deklaratë të përbashkët ambasada e Francës, Gjermanisë, Italisë, Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara, kanë thënë se kanë përcjellë me vëmendje procesin ... Read More

Rexha: Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave i padrejtë

30/04/2019

Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave nuk është i drejtë dhe ka ndikim të drejtpërdrejtë në dobësimin e kredibilitetit të politikës së ... Read More

Fillon takimi për Ballkanin Perëndimor në Berlin, bisedohet edhe për çështjen e Kosovës dhe Serbisë

29/04/2019

Liderët e Gjermanisë dhe Francës, përfaqësues të shteteve të Ballkanit dhe përfaqësues të lartë të BE-së rreth orës 18:00 kanë filluar një takim me dyer ... Read More