Tag: fituar

“Ti e meriton Topin e Artë”, Messi i drejtohet Lewandowskit

29/11/2021

Ylli i PSG-së, Lionel Messi ka fituar çmimin e Topit të Artë për herën e shtatë në karrierë. Por, sapo u ngjit në podium për ... Read More

Përfundon ndeshja mes Interit dhe Venezias

27/11/2021

Interi vazhdon me fitore, mposht Venezian dhe i afrohet Milanit e Napolit. Interi ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtim te Venezia në ndeshjen e ... Read More

Xavi debuton me fitore të vështirë te Barcelona

20/11/2021

Epoka e Xavit te Barcelona fillon me fitore në derbi ndaj Espanyolit. Barcelona ka fituar me rezultat minimal 1-0 derbin lokal ndaj Espanyolit të vlefshëm ... Read More

Gëzimes i është bërë vajza si shoqe, del në shëtitje me të

16/11/2021

Gëzimja lumturohet që iu ka rritur vajza për të shëtitur. Gëzimja që nga dita kur ka fituar epitetin e emrit nënë për herë të parë, ... Read More

Anglia absolute, Shqipëria i ka shënuar vetëm 1 gol, “Tre Luanët” për rekord nesër

11/11/2021

Shqipëria është përballur me Anglinë pesë herë dhe të pesta ndeshjet janë fituar nga kombëtarja e “Tre Luanëve”, duke shënuar 14 gola, ndërsa kuqezinjtë kanë ... Read More

Milan merr vendim për Piolin

11/11/2021

Milani do t’ia vazhdojë kontratën Piolit. Trajneri italian e ka fituar me meritë kontratën e re, pas paraqitjeve dhe rezultateve të shkëlqyeshme me “Rossoneri”. Atij ... Read More

Nga kurora e Miss-it te ‘brrylat’ dhe paragjykimet, Atalanta Kërçyku i thotë të gjitha

07/11/2021

E bukur, sensuale, modelja që ka fituar “Miss World Albania” në vitin 2019, Atalanta Kërçyku erdhi në një intervistë ndryshe në emisionin ‘Fitstation’ me Çenkuela ... Read More

Fshati në Kosovë ku grave nuk iu lejohet shëtitja

03/11/2021

Pemët që kanë fituar ngjyrë të artë me ardhjen e vjeshtës kanë krijuar pamje të bukura edhe në fshatin Kosavë të Dragashit. Por, për ta ... Read More

Përfundon derbi mes Tottenhamit dhe Unitedit me tre gola të shënuar

30/10/2021

Man Utd fiton thellë derbin e javës në udhëtim ndaj Tottenhamit. Manchester Unitedi ka fituar në udhëtim te Tottenham Hotspur me rezultat të pastër 3-0 ... Read More

Skandal nga UEFA, Kosovën e bën pjesë të Serbisë gjatë prezantimit të EURO 2024

05/10/2021

Edhe pse Kosova prej vitesh ka fituar pavarësinë e saj, skandalet që e bëjnë atë ende pjesë të Serbisë ka qenë permanente. Ditën e sotme ... Read More

Kampion bote për federatën IBF në boks! Florian Marku fiton titullin e parë në karrierë, mposhti ukrainasin Prodan

25/09/2021

Boksieri shqiptar Florian Marku ka hyrë në histori pasi ka fituar për herë të parë titullin kampion bote në IBF . Marku siç e premtoi ... Read More

Milan nuk di çka është humbja, mposhtë edhe Spezian

25/09/2021

Rossonerët kanë marrë sot një fitore të rëndësishme. Milani ka fituar në fund ndaj Spezias në udhëtim me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për ... Read More