Tag: fitores

Formacionet zyrtare: Milan – Sassuolo

28/11/2021

Milani synon t’i kthehet fitores në ndeshje ndaj Sassuolos, formacionet zyrtare. Milani dhe Sassuolo kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën ... Read More

Përfundon përballja mes Juventusit dhe Fiorentinës me rezultat minimal

06/11/2021

Juventusi i rikthehet fitores në Serie A, fiton në shtesë ndaj Fiorentinas. Juventusi ka marrë një fitore të vuajtur ndaj Fiorentinas me rezultat 1-0 në ... Read More

Mourinho e bën edhe këtë gjest: Ha darkë në shkallët e stadiumit pas fitores së Romës kundër Cagliarit

28/10/2021

Mourinho ha darkë në shkallët e stadiumit pas fitores së Romës kundër Cagliarit. Trajneri portugez, Jose Mourinho, pas fitores 1-2 ndaj Cagliarit, ka ndarë një ... Read More

Dy festa në një ditë! Fishekzjarre, tortë me flamurin shqiptar dhe muzikë, Edi Reja surprizohet për ditëlindje

10/10/2021

Dy gëzime në një ditë! Krahas fitores ndaj Hungarisë, trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka festuar ditëlindjen orët e para të datës 10 tetor. ... Read More

Fjalët e Furyt pas triumfit me nokaut ndaj Wilderit

10/10/2021

Tyson Fury u deklaruar i lumtur pas fitores së madhe ndaj Dontay Wilder në kuadër të divizionit WBC në kategorinë e peshave të rënda, duke ... Read More

Nuk ka fitues në sfidën hapëse të javës së dytë, Laçi i merr një pikë Dinamos në “Elbasan Arena”

17/09/2021

Dinamo nuk arrin të bëjë “bis” fitoresh në start pas rikthimit të Superiore. Pas fitores në javën e parë ndaj Kastriotit në Kamëz, Blutë e ... Read More

Deklarata e Distria Krasniqit pas fitores ‘Tokyo 2020″ zgjidhet si thënia e ditës

25/07/2021

Deklarata e Distria Krasniqit pas fitores ‘Tokyo 2020″ zgjidhet si thënia e ditës. Distria Krasniqi ishte fantastike dje derisa e fitoi medaljen e artë në ... Read More

Rita Ora flet pas fitores së Distria Krasniqit

24/07/2021

Rita Ora flet pas fitores së Distria Krasniqit. Distria Krasniqi i ka siguruar medalje olimpike Kosovës në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, duke e rrëmbyer të ... Read More

Merr fund beteja ligjore, Brad Pitt arrin të marrë kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve

27/05/2021

Një seancë provizore, por që shënon hapin e parë drejt fitores së Brad Pitt. Ylli i Hollyëood ka arritur të marrë kujdestarinë e përbashkët të ... Read More

Dështoi në të gjitha objektivat – Zidane komenton të ardhmen e tij

22/05/2021

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka folur pas fitores ndaj Villarealit dhe humbjes së titullit të La Ligas. Real Madridi e përfundoi pjesën e ... Read More

Flet autori i vetëm i golit të Shqipërisë

26/03/2021

Ermir Lenjani, anësori sulmues i Shqipërisë, ka folur për Super Sport pas fitores së Kombëtares shqiptare 1-0 ndaj Andorrës në ndeshjen e parë eliminatore për ... Read More

Kosova arriti rezultat historik në hendboll ndaj Rumanisë

11/03/2021

Barazim me shije të fitores, Kosova arriti rezultat historik në hendboll ndaj Rumanisë. Skuadra e Kosovës në hendboll ka arritur një rezultat historik të mërkurën ... Read More