Tag: fitore

Real Madridi e mposht Sevillën dhe “blindon” kreun e tabelës

28/11/2021

Los Blancos kanë arritur një fitore të rëndësishme. Real Madridi e ka mposhtur 2:1 Sevillën në një ndeshje zbavitëse falë një goli të vonshëm të ... Read More

Kosova arrin fitore të vështirë ndaj Danimarkës

28/11/2021

Kosova ka arritur një fitore të madhe ndaj Danimarkës Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka shënuar fitoren e parë në raundin e parë të parakualifikimeve ... Read More

Barcelona ia del me spektakël ndaj Villarealit

27/11/2021

Barcelona e Xavit vazhdon me fitore në La Liga, mposht Villarrealin në minutat e fundit. Barcelona ka shënuar fitore ndaj Villarreal si mysafir me rezultat ... Read More

Përfundon ndeshja mes Interit dhe Venezias

27/11/2021

Interi vazhdon me fitore, mposht Venezian dhe i afrohet Milanit e Napolit. Interi ka fituar me rezultat 2-0 në udhëtim te Venezia në ndeshjen e ... Read More

Galatasaray dhe Lazio sigurojnë kualifikimin tutje

25/11/2021

Lazio dhe Galatasaray sigurojnë kualifikimin tutje. Lazio ka shënuar fitore në udhëtim te Lokomotiva e Moskës, derisa Galatasaray ka fituar derbin ndaj Marseilles. Skuadra italiane ... Read More

Fitorja e Milanit kundër Atleticos, Pioli shpërthen me këtë deklaratë

25/11/2021

“Milani sonte luajti me guxim dhe pjekuri” Skuadra e Milanit ka arritur një fitore të madhe sonte. Milani arriti të mposht Atletico Madridin me rezultat ... Read More

Interi mposht pa problem Shakhtar Donetskun, merr kreun e tabelës

24/11/2021

Gjiganti italian ka marrë një fitore shumë të rëndësishme. Skuadra e Interit ka arritur të mposht Shkahtar Donetskun me rezultat 2-0. Vendasit ishin më dominues ... Read More

I pandalshëm Florian Marku, e mposhtë Luisetton

21/11/2021

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka vazhduar me fitore në peshat e lehta. Marku arriti fitore me vendim unanim të gjyqtarëve përballë boksierit Jorick Luisetton. Prej ... Read More

Xavi debuton me fitore të vështirë te Barcelona

20/11/2021

Epoka e Xavit te Barcelona fillon me fitore në derbi ndaj Espanyolit. Barcelona ka fituar me rezultat minimal 1-0 derbin lokal ndaj Espanyolit të vlefshëm ... Read More

Përfundon derbi mes Lazios dhe Juventusit

20/11/2021

Juventusi mposht si mysafir Lazion, vazhdon ngjitjen në renditje. Juventusi ka shënuar fitore ndaj Lazios si mysafir në ‘Stadio Olimpico’ me rezutlat 2-0 në kuadër ... Read More

Shqipëria i mbyll kualifikimet për Botëror me gjashtë fitore

15/11/2021

Shqipëria bën historinë, mbyll kualifikimet për Botëror me 6 fitore. Kombëtarja e Shqipërisë ka mbyllur kampanjën kualifikuese për Botërorin e vitit 2022 me fitore ndaj ... Read More

Guardiola thumbon Manchester Unitedin pas fitores

06/11/2021

Guardiola: Fitore e merituar, krenar me paraqitjen e lojtarëve. Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka folur pas fitores 2-0 të shtunën pasdite ndaj Manchester ... Read More