Tag: fillon

Milan zyrtarisht nis bisedimet me yllin e Real Madridit

10/04/2021

Milan fillon bisedimet me yllin e Real Madridit. Milan tashmë edhe zyrtarisht ka filluar bisedimet me yllin e Real Madrid, Lucas Vazquez mirëpo konkurenca për ... Read More

S’pyet për masa as Qeverinë, Afrim Muqiqi nis sezonin e dasmave, e “kall” atmosferën në këtë aheng

21/03/2021

S’pyet qeverinë- Afrim Muqiqi e mban premtimin, fillon dasmat Këngëtari Afrim Muqiqi ditë më parë paralajmëroi se së shpejti do të filloi t’i mbajë dasmat ... Read More

Lola shkëlqen në fustanin e bardhë

03/03/2021

Për Lolën fillon vera, shfaqet me fustan të bardhë. Lola Haradinaj është një femër që dallohet për linjat perfekte. Duke qenë një person i veçantë ... Read More

Gabimi i vetëm që e bëjm çdo mëngjes që nuk na lejon të biem nga pesha

05/02/2021

Nëse i ke vënë qëllim vetes që këtë vit të biesh nga pesha, puna fillon me metabolizmin. Dhe sukses në humbjen e kilogramëve do të ... Read More

Kështu mund ta hiqni mykun nga muret e shtëpisë!

12/01/2021

Sapo fillon lagështia, shfaqen edhe njollat e mykut në muret e shtëpive, kryesisht pranë parvazeve të dritareve. Myku nëpër mure është një problem që vërehet ... Read More

Mykun nga muri i dritareve mund ta largoni kështu

09/01/2021

Sapo fillon lagështia, shfaqen edhe njollat e mykut në muret e shtëpive, kryesisht pranë parvazeve të dritareve. Myku nëpër mure është një problem që vërehet ... Read More

Napoli transferon një lojtar të ri në skuadër

08/01/2021

Napoli fillon merkaton duke transferuar një lojtar të ri në skuadër. Napoli është duke kërkuar lojtarë të rinj për të transferuar në klub dhe ta ... Read More

Me tri xhudiste Kosova në Kampionatin Evropian në Pragë

19/11/2020

Kosova me tri xhudiste në Kampionatin Evropian në Pragë. Sot fillon Kampionati Evropian i xhudos në Pragë të Çekisë. Ekipi Kosovar i xhudos do të ... Read More

5 ushqimet më të mira kundër plakjes

03/07/2020

Të pasurit e një lëkure të bukur e të pastër fillon që me mënyrën se si ushqehemi, por këto ushqime kundra plakjes mund t’ju ndihmojnë ... Read More

Disa mënyra për të menaxhuar ankthin

05/11/2019

Ankthi është përgjigja e natyrshme e trupit ndaj stresit. Kur zemra fillon të rrahë më shpejt dhe duart nisin të djersijnë, këto s’janë gjë tjetër ... Read More

10 ushqime të shëndetshme që rregullojnë problemet me tretjen

25/09/2019

Foto ilustrim Tretja fillon që me përpunimin mekanik, prandaj duhet të përtypeni mirë, në këtë mënyrë i lejoni gjithashtu ushqimeve të përzihen me pështymën. Është ... Read More

Pse duhet ta kontrolloni gjithmonë afatin e ujit në shishe?

16/09/2019

Data e skadimit e ujit të ambalazhuar në shishe plastike është data kur plastika fillon të prishet dhe lëshon kimikatet e saj në ujë. Është ... Read More