Tag: filloi

Një hap larg titullit, Interi nis festën

01/05/2021

Interi nis festën Interi filloi festën e Scudetto-s në dhomat e zhveshjes së Stadio Scida pas fitores së tyre 2-0 ndaj Croton dhe madje edhe ... Read More

Këto janë ilaçet që mund t’i përdorni kur jeni duke agjëruar

17/04/2021

Muaji i shenjtë mysliman i Ramazanit filloi këtë javë dhe, në të gjithë botën, ata që respektojnë besimin islam do të agjërojnë nga lindja në ... Read More

Milan dhe Atalanta, duel për talentin më të madh belg!

15/04/2021

Jo shumë kohë para përfundimit të sezonit, Milan filloi të mendonte seriozisht për tregun e transferimeve. Kualifikimi ose jo në Champions League do të jetë ... Read More

Gazetarja e bën hor kryetarin e komunës pasi ai i doli në intervistë pa pantolla

04/01/2021

Kryetari i qytetit belg Antwerpen, Bart De Wever, filloi vitin e ri me një skandal. Bart De Weveri, që është udhëheqësi i Aleancës së Re ... Read More

Pas dy muajsh ndarje, Bora Zemani pajtohet me Donald Veshajn

24/10/2020

Ishte mesi i gushtit kur në media filloi të përflitej për një ndarje mes Bora Zemanit dhe Donald Veshajt. Një muaj pasi moderatorja Bora Zemani ... Read More

Milani nuk ndalet, në janar sjell dy përforcime të mëdha

19/10/2020

Milani sjell dy përforcime të mëdha në janar. Milani e filloi mirë sezonin dhe me katër fitore në katër ndeshje është në krye të tabelës ... Read More

Zyrtare: Masat e reja anti-covid hyjnë në fuqi nga nesër

05/07/2020

Ende nuk ka ndonjë komunikim zyrtar pas mbledhjes së Qeverisë e cila filloi në ora 18:00 e temë diskutimi kishte masta e reja anti-covid. Veçse ... Read More

Historia pas videos virale në TikTok ku instruktorja e hedh foshnjën në pishinë

25/06/2020

Krysta Meyer është një nënë 27-vjeçare e dy djemve në Colorado Springs që filloi një llogari të TikTok në shkurt. Para disa ditësh, videot e ... Read More

Miliarderi i Bostonit i lë kamarieres bakshish 5,000 dollarë

06/02/2020

Pas një bakshishi prej 5.000 dollarë, kamarierja filloi ta pëlqejë punën e saj. Miliarderi Ernie Boch duke parë një “sfidë të bakshishit” në Facebook, vendosi ... Read More

YouTube shuan llogaritë jo fitimprurëse?

13/11/2019

Javën e kaluar, YouTube filloi të dërgojë një dokument detyrues në adresat e postës elektronike të autorit. Sidoqoftë, kjo tezë është një çështje potencialisht e ... Read More

Shkencëtarët thonë se Alzhajmeri mund të zbulohet 20 vite përpara se të filloi sëmundja

02/08/2019

Ky test ka mundësi të parashikoj sëmundjen shkatërruese të trurit 20 vite përpara se të filloi humbja e kujtesës, shkruan Daily Mail, transmeton Indeksonline. Testi ... Read More

7 fakte interesante rreth festimit të verës në Suedi

03/07/2019

1.Midsummer filloi si një mënyrë për të mirëpritur verën (dhe të pjellat). Suedia ka festuar Midsummer ( midsommar në suedisht) për shekuj me radhë. Veprimtaria, e cila ... Read More