Tag: fëmijët

Kjo është gruaja bukuroshe dhe fëmijët e “Longarit”

09/01/2021

Ju njohim me gruan dhe fëmijët e “Longarit”. Ilir Prapashtica është ndër aktorët që publiku e ka pëlqyer gjithmonë, që kur është shfaqur për herë ... Read More

Përmallohet vajza e Jakup Krasniqit në këtë festë familjare

01/12/2020

Në shtëpinë e Jakup Krasniqit po festohet për të. Fëmijët e ish-zëdhënësit të UÇK-së, Jakup Krasniqit në mungesë të tij, sot po e festojnë 29-vjetorin ... Read More

Sa para ia jep ish-burri për fëmijët, flet Adriana Matoshi

08/11/2020

Adriana Matoshi tregon sa para paguan ish-burri për fëmijët e tyre? Aktorja Adriana Matoshi ka folur për jetën e saj si nënë e vetme. Ajo ... Read More

Pas publikoi lidhjen me afrikanin, Adriana Matoshi publikon portretin familjar me katër fëmijët e saj

07/11/2020

Adriana Matoshi publikon portretin familjar me katër fëmijët e saj. Ka javë që Adriana Matoshi po qëndron në fokus të mediave rozë. E krejt kjo ... Read More

Hyn në fuqi ligji për mbrojtjen e fëmijëve

17/07/2020

Që nga sot, fëmijët e Kosovës janë të mbrojtur me ligj. Dokumenti që u dekretua para më shumë se një viti nga presidenti i vendit, ... Read More

Ja se cilat sëmundje të fëmijëve i shërojnë hurmat

01/07/2020

Hurmat janë një ushqim shumë i shëndetshëm edhe për fëmijët tuaj. Ato janë të pasura me elementë të ndryshëm që ndihmojnë në zhvillimin e fëmijës, ... Read More

Ky është 7-vjecari kosovar i cili botoi një libër gjatë pandemisë

28/06/2020

Tash e sa kohë fëmijët kanë mbajtë mësimin online për shkak të pandemisë. Përveç për të vegjëlit, kjo periudhë ka qenë shumë e vështirë edhe ... Read More

Metoda që qetëson nervozizmin dhe të qarat e bebes për 9 minuta

22/06/2020

Fëmijët, që të vegjël, kanë nevojë për gjumë, për shumë gjumë. Një bebe e moshës 6 muaj-1 vjeç duhet të flejë 15 orë në ditë, ... Read More

34-vjeçarja që rrit 2 fëmijët jetimë e kujdeset për vjehrrin, kërkon ndihmë për ushqime!

11/06/2020

34- vjeçarja nga Ferizaj, Teuta Lekaj tash e një vit kujdeset e vetme për 2 fëmijët e saj dhe vjehrrin. Bashkëshorti i saj vdiq vitin ... Read More

Vogëlushi 19 muajsh që di të lexojë

06/06/2020

Zakonisht, fëmijët mësojnë të lexojnë në moshën 5-vjeçare apo kur fillojnë klasën e parë. Por, ky vogëlush, që është 19 muajsh, jo vetëm që di ... Read More

Rudina Dembacaj i dhuron vajzës një biçikletë, Mark Frroku i mëson t’i jap

01/06/2020

Shumë kanë qenë postimet me fëmijët që kemi parë ditën e sotme. Për ditën e tyre, vogëlushët kanë marrë ditën e sotme dhurata dhe urime ... Read More

Nga Rudina Dembacaj te Armina Mevlani, ja “njerkat” e showbizz-it shqiptar

09/05/2020

Marrëdhënie të shkëlqyera apo të ngrira me fëmijët e partnerëve të tyre – Personat e showbizz-it jemi mësuar t’i shikojmë edhe në momente familjare, teksa ... Read More