Tag: fazën

Man Utd dhe PSG kalojnë në fazën e radhës në Ligën e Kampionëve

24/11/2020

Man Utd dhe PSG kanë kaluar në fazën e radhës në Ligën e Kampionëve. Manchester United dhe Paris Saint Germain kanë shënuar fitore të rëndësishme ... Read More

Chelsea dhe Sevilla një hap më tutje në Ligën e Kampionëve

24/11/2020

Chelsea dhe Sevilla kualifikohen për fazën tjetër të Ligës së Kampionëve. Chelsea ka siguruar kalimin në 1/8 e finales se Ligës së Kampioneve pasi ka ... Read More

Shorti i Champions-it, skuadra kampione e Kosovës mëson rivalin për fazën paraeliminatore

17/07/2020

Është hedhur sot shorti për fazën paraeliminatore të Ligës së Kampioneve, ku do të marrë pjesë edhe skuadra që do shpallet kampione në Ipko-Superligën e ... Read More

Hidhet shorti, përballje gjigandësh në çerekfinalet e Champions League

10/07/2020

Liga e Kampioneve ka mësuar përballjet për fazën finale të këtij edicioni në turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Shorti i hedhur ... Read More

Bayern Munich pas mbrojtësit të Man City

19/12/2019

23:01 | 12/19/2019 Bayern Munich do të synojë të përforcojë fazën e mbrojtjes, gjatë merkatos së janarit. Cancelo është lojtari që ka zgjuar interesimin e ... Read More

Kjo është bima e cila mbron mëlçinë

14/12/2019

Një ndër to është gjembaçi, ose në gjuhën mjekësore Thistle. Kjo bimë stimulon fazën 1 dhe fazën 2 të rrugëve enzimatike të detoksifikimit të mëlçisë, është shumë ... Read More

10 lojtarët më të shtrenjtë në Ligën e Kampionëve

12/12/2019

12:59 | 12/12/2019 Si asnjëherë më parë, 16 skuadrat që kanë kaluar fazën e grupeve, vijnë nga pesë ligat kryesore të Evropës. Kjo do të ... Read More

Policia përfundon ligjëratat për sigurinë në rrugë e shkolla

24/05/2019

Njësia e Trafikut Rrugor në kuadër të drejtorisë rajonale të Policisë në Mitrovicë, ka përmbyllur fazën e dytë të ligjëratave për nxënësit nëpër shkolla në ... Read More

Opozita “spektatore” në dialogun Kosovë – Serbi

04/05/2019

Përfaqësimi i Kosovës pa opozitën në fazën finale të dialogut me Serbinë, po demonstron për herë të parë një shembull që nuk ishte praktikuar në proceset ... Read More

Kështu duket renditja për Këpucën e Artë në fazën finale të sezonit

04/05/2019

8:41 | 4 Maj 2019 08:41 | 4 Maj 2019 Kampionatet elitare në Evropë kanë hyrë në fazën finale të sezonit, dhe gara për Këpucën ... Read More

Nuggets eliminojnë Spurs, Toronto krijon epërsinë ndaj Philadelphia

28/04/2019

Spektakli në fazën ‘Play Off’ në kuadër të ligës më të fortë të basketbollit në botë, NBA, po vazhdon. Në një dramë që kërkoi plot ... Read More

‘Magjiku’ Durant e dërgon Warriorsin në çerekfinale

27/04/2019

Kampionët në fuqi të NBA, Golden State Warriors kaluan në fazën çerekfinale të Play Off-it, pasi eliminuan Los Angeles Clippers me rezultatin e përgjithshëm 4-2. ... Read More