Tag: Faqja

Me qëllim e kam mar gruan prej katundi, Më knaqi se kurr nuk din me…

16/08/2020

Mirmrama kaloma kit shkrim te faqja anonim ju lutem. Un jam ni burr 37 vjet gjith jeten tem veq i kom ndrru grat jam kan ... Read More

Sondazhi/ Publiku europian voton: Arilena Ara shpallet fituese e Eurosong

10/02/2020

Kur na ndajnë dhe disa muaj nga Eurosong, faqja  “Wiwibloggs.com” publikoi një sondazh, ku votues nga e gjithë bota mund të zgjidhnin këngën e tyre ... Read More

Faqja e zyrtare e MASHT-it është jashtë funksionit

24/09/2019

Faqja zyrtare e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, duket se ka rënë nga sistemi. Siç shihet në fotografinë e mëposhtme, uebi nuk është i ... Read More

Arrin aplikacioni për takime në Facebook

11/09/2019

Faqja e parë për takime në internet në Match.com u shfaq në 1995, Tinder popullor u lansua në vitin 2012, dhe raportohet se çdo martesë ... Read More

Kurani më i vogël në botë mbahet nga një laçian (Foto)

27/06/2019

Faqja e njohur “Wetbookclub” ka publikuar ditën e sotme si foton e saj të ditës, një imazh ku shfaqet një Kuran shumë i vogël i ... Read More

Roma i ndalon lojtarët të fotografohen me Drake

16/04/2019

Faqja e Romës në Anglisht tashmë njihet për postimet qesharake. “AS Roma English’ ka bërë një tjetër postim qesharak tash së fundmi. Sipas postimit në ... Read More

Anashkalimi i shqipes në faqet e ministrive

08/04/2019

S A 2019-04-08T15:46:05+02:00 Shërbimet në Ministrinë për Punë dhe Politikë Sociale, faqja e të cilës është vetëm në gjuhën  maqedonase, thonë se materialet përkthehen edhe ... Read More

Së shpejti do të krijohet Liga e Veteranëve

11/03/2019

Federata e futbollit të Kosovës po mendon që ta krijojë Ligën e Veteranëve. Kështu së paku ka lajmëruar faqja zyrtare e shtëpisë më të madhe ... Read More

Lonely Planet: Shqipëria në destinacionet më të mira 2019

02/02/2019

Faqja e njohur e internetit që u kushtohet udhëtimeve turistike Lonely Planet, rendit Shqipërinë në destinacionet më të mira për vitin 2019 duke e krahasuar ... Read More

Transfermarkt: Prishtina si klub, Ahmed Januzi si futbollist, janë më të vlefshmit në Superligë

14/01/2019

Faqja e specializuar për transferimet e lojtarëve dhe vlerat e tyre ‘transfermarkt’, e sheh Prishtinën si skuadrën me vlefshme në Ipko Superligë, ndërsa Ahmed Januzin ... Read More

Apple ndalon shitjen e iPhone 7 dhe 8 në Gjermani, pas humbjes së gjyqit ndaj Qualcomm

04/01/2019

Apple ka tërhequr shitjet e iPhone 7 dhe 8 nga faqja e saj e internetit gjermane dhe dyqanet atje, pas një vendimi në Gjykatën e ... Read More