Tag: Facebook

Vjen edhe reagimi i Xhakës pas kritikave

26/12/2020

Xhaka reagon. Mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka ka reaguar në rrjetin e tij social, Facebook, pas fitores së Arsenalit ndaj Chelseat në kuadër të xhiros ... Read More

Bien Facebook, Instagram dhe Messenger

10/12/2020

Ata janë disa nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në të gjithë botën, por duket se Facebook, Instagram dhe Messenger kanë rënë ditën ... Read More

Vaksina anti-Covid, Facebook merr këtë vendim

04/12/2020

Facebook do fshijë çdo postim që është kundër vaksinimit ndaj COVID-19. Facebook do të fshijë nga platforma e tij çdo postim që është kundër vaksinimit, ... Read More

Avokati Koci: Pas 32 viteve kam vendosur të ‘ndahem’ me gruan time

01/11/2020

Avokati i njohur Arianit Koci, ka habitur me shkrimin e tij ditën e sotme në Facebook ku ka njoftuar se ka vendosur të ndahet nga ... Read More

Edi Rama i uron ditëlindjen aktorit Binaj: Nuk jam tërbuar kurrë nga artistë si ai, i uroj sozisë time gazmore shëndetin

12/10/2020

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetin social ‘Facebook’ ka uruar për ditëlindje aktorit Florjan Binaj, i cili sic shkruan dhe Rama ... Read More

“Na kujtojnë pasanikë”, Elton Deda reagon ashpër ndaj vendimit për muzikën: Po shkojmë drejt falimentit!

26/09/2020

Elton Deda ka reaguar ashpër përmes një statusi në rrjetin social Facebook, ndërsa tregon se sa pesimist është bërë për të ardhmen e muzikës, sepse ... Read More

 “Bën mirë të jesh në shtëpi se po të sjellim ambulancën”/ Shpërthen Ema Andrea: Një bibë nga “Shefqet Ndroqi” më mori në telefon

17/09/2020

Aktorja e njohur, Ema Andrea, shkruan në ‘Facebook’ se dikush e ka telefonuar me numër privat nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe i ka komunikuar se ... Read More

Aurela Gaçes i vjedhin Facebook-un, ja video që i postojnë

12/08/2020

Aurela Gaçes i kanë vjedhur profilin e saj zyrtar në Facebook. Lajmin e bën të ditur vetë këngëtarja përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ... Read More

Ish-banori i Big Brother infektohet sërish me COVID-19: Virusi kësaj here shumë më agresiv, sulmon aty ku ka dëmtuar herën e parë

04/07/2020

Ish banori i Big Brother Petrit Bylykbashi përmes një postimi në ‘Facebook’ tregoi se është infektuar sërish me COVID-19. Ai shkruan se virusi iu rikthye ... Read More

“Zgjedhja e tyre apo e shefave…”? Flutura Açka e revoltuar me moderatoret e zhveshura

22/06/2020

Flutura Açka, shkrimtarja e njohur, përmes një postimi në rrjetet sociale “Facebook”, ka kritikuar sot zhveshjet e vajzave në ekran, teksa ka marrë si shembull ... Read More

Valbona Selimllari mesazh qytetarëve: Duhet të vazhdojmë të ndjekim rregullat, derisa të ketë një vaksinë duhet të përshtatemi me realitetin

21/05/2020

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka ndarë në ‘Facebook’ mesazhin e ish-missit Valbona Selimllari, e cila u bën thirrje qytetarëve të vazhdojnë të ndjekin rregullat, ... Read More

Psikiatri jep këshilla: Si të mposhtim ankthin gjatë Koronavirusit

26/03/2020

Mjeku psikiatër, Gentian Çala, përmes një video-postimi në Facebook, jep disa këshilla të vlefshme lidhur me Koronavirusin dhe shqetësimet apo pasojat që mund të shkaktojë ... Read More