Tag: “Europa

Trajneri i Milan: Man Utd janë favoritë, por ne kemi histori në përballjet me ta

26/02/2021

Trajneri i AC Milan, Stefano Pioli, ka reaguar pas hedhjes së shortit të Europa League. Sot është hedhur shorti i Europa League në Nyon të ... Read More

Milan mposht me vështirësi Crvena Zvezdan, kualifikohet në raundin e radhës në Europa League

25/02/2021

Milan kualifikohet në raundin e radhës në Europa League. Milan ka triumfuar duke eliminuar Crvena Zvezdan nga një duel i vështirë në kuadër të 1/16 ... Read More

Napoli mposht Granadën, por eliminohet nga Europa League

25/02/2021

Napoli i Gennaro Gattuso është eliminuar nga Europa League. Në sfidën e kthimit, Napoli e mundi në shtëpi 2-1 Granadën, por humbja 2-0 në sfidën ... Read More

Arsenali kualifikohet në raundin tjetër të Europa League

25/02/2021

Arsenali mes shumë vuajtjeve kualifikohet në raundin tjetër të Europa League. Arsenali ka kaluar në raundin tjetër të Europa League. “Topçinjtë” kanë arritur ta mposhtin ... Read More

Ndodhi në Europaligë, dikush porositi pica

19/02/2021

Në ndeshjen mes Molde-Hoffenheim nw UEFA Europa League një tifoz ka kapur një moment interesant. Dikush nga stafi kishte porositur pica gjatë ndeshjes. Gjatë minutës ... Read More

Rezultatet e të gjitha ndeshjeve në Europa League

19/02/2021

Rezultatet e ndeshjeve në Europa League. Janë zhvilluar ndeshjet e para në Europa League ku 32 ekipe po luftojnë për 16 vende në fazën tjetër ... Read More

Januzaj me paralajmërim për Unitedin

14/12/2020

Januzaj e paralajmëron Manchester Unitedin. Adnan Januzaj ka folur pas shortit në Europa Legaue ku Real Sociedadi i tij do të ketë punë me ish ... Read More

Arsenal i pamposhtur, e fiton Grupin B pa asnjë humbje në Europa Ligë

10/12/2020

Arsenali e fiton Grupin B pa asnjë humbje në Europa Ligë. Arsenali ka shënuar fitore kundër skuadrës Dundalk sonte në kuadër të Europa Ligës. Kjo ... Read More

Klubet që siguruan avancimin tutje në Europa League

03/12/2020

Sot janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së pestë të Europa League. Në këtë xhiro pati ndeshje shumë të mira, ku u shënuan edhe gola dhe ... Read More

Milan shkon një hap më tutje në Europa Ligë

03/12/2020

Milan fiton dhe kualifikohet për në raundin tjetër të Europa Ligës. Milan ka fituar sonte në San Siro me rezultat 4-2 kundër Celticut duke kaluar ... Read More

Rikthehet Pioli pas infektimit me koronavirus, nesër drejton Milanin në Europa League

02/12/2020

Pioli mposht Covid-19, nesër drejton Milanin në Europa League. Trajneri i Milanit Stefano Pioli dhe zëvendësi i tij, Giacomo Murelli kanë rezultuar negativ në testin ... Read More

Milani synon “hakmarrjen” ndaj Lille, ndeshja fillon në këtë orë

26/11/2020

Europa League luan këtë të enjte raundin e 4-t të ndeshjeve në grupe, ku spikasin disa sfida interesante që do të luhen mbrëmjen e sotme ... Read More