Tag: “El

Stuhi gjatë ndeshjes, kështu dridhej nga i ftohti Messi mbrëmë

11/04/2021

Real Madridi e bëri për vete një tjetër “El Clasico” dhe kështu mori përkohësisht lidershipin në tabelë. Ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës ishte e ... Read More

Real Madrid triumfon në “El Clasico” ndaj Barcelonës

10/04/2021

Real Madrid triumfon në “El Clasico” ndaj Barcelonës. Real Madrid dhe Barcelona janë përballur në “El Clasicon” numër 246 në histori në kuadër të La ... Read More

“Kontrata e Messi që fundosi Barcelonën”, zbulohen shifrat e çmendura, ja sa fitoi “Pleshti” nga rinovimi i fundit

31/01/2021

Më shumë se 500 milion euro për katër vjet. “El Mundo” ka publikuar kontratën dhe shifrat e rinovimit të fundit të Lionel Messi me Barcelonën, ... Read More

Pochettino – Real Madrid, lajm i papritur nga Spanja

25/10/2020

Mauricio Pochettino është në listën e dëshirave të Real Madrid. ‘El Transistor’ raporton se Real Madrid kanë kontaktuar trajnerin Mauricio Pochettino për mundësi zëvendësimi të ... Read More

Barcelona 1:3 Real Madrid, kështu u notuan lojtarët

24/10/2020

Real Madrid kanë shënuar fitore me rezultatin 1:3 ndaj Barcelonës. ‘El Clascio’ i ka takuar ‘Mbretërve’ të Madridit, të cilët në ‘Camp Nou’ arritën të ... Read More

Kjo është lista e Barcelonës për ‘El Clasicon’ kundër Real Madridit

23/10/2020

Lista e Barcelonës për ‘El Clasicon’ kundër Real Madridit. Të shtunën zhvillohet derbi më i madh i futbollit në botë. Barcelona në ‘Camp Nou’ pret ... Read More

Para nesh është ‘El Clasico’ më dramatike që kemi parë ndonjëherë, ja pse

17/12/2019

Të mërkurën (nesër) me fillim nga ora 20:00, luhet ‘El Clasicoa’ e parë këtë sezon. Ndeshja do të duhej të zhvillohej më 26 tetor, por ... Read More

Dy El Clasico brenda katër ditëve, tri përballje në më pak se një muaj

01/02/2019

Barcelona dhe Real Madridi do të luajnë plot tri ‘El Clasico’ në më pak se një muaj të plot, ndërsa dy nga do do të ... Read More