Tag: eksperiencë

Trajneri i Kombëtares Edi Reja: Si i shpëtova infektimit me COVID-19

12/01/2021

Edi Reja ka treguar për një eksperiencë të çuditshme që ka kaluar pak më herët. Përpara grumbullimit me Kombëtaren, si Elseid Hysaj ashtu edhe Etrit ... Read More

Iker Casillas rikthehet në Real Madrid

22/12/2020

Iker Casillas rikthehet në Real Madrid. Pas një eksperience disa-vjeçare te Porto ku vari edhe këpucët në gozhdë, ish-portieri legjendar i Realit të Madridit është ... Read More

Sekretet për t’i mbijetuar martesës

07/06/2020

Martesa është një eksperiencë unike për çdo çift, por në të njëjtën kohë është shumë e vështirë të shkohet përpara. Ja dhjetë këshillat për t’i ... Read More

Shenjat e horoskopit që kanë fat në dashuri

21/12/2019

Dashuria nuk është vetëm një emocion, është një eksperiencë e jetës. Dy njerëz bëhen bashkë për të gëzuar një eksperiencë të lidhjes, përkushtimit dhe pasionit. ... Read More

Duka zbulon pse zgjodhi Edy Rejan për trajner të Shqipërisë

17/04/2019

Eksperiencë e madhe e Edy Rejat mbetet një nga arsyet e forta që Armando Duka ka vendosur për trajnerin italian. Ish trajneri i Napolit dhe ... Read More

Aligatori i kamufluar në ujin e turbullt, tmerron me daljen e pa pritshme (Video)

07/03/2019

Mirëmbajtësi me eksperiencë i një parku në Darwin të Australisë, ka treguar se sa shpejtë mund të lëvizë një aligator gjigant. Derisa po e joshte ... Read More

Mënyra si e mbani timonin, tregon çfarë karakteri keni

16/02/2019

Shumica e shoferëve, sidomos ata me eksperiencë, e drejtojnë makinën aq natyrshëm dhe nuk e kanë ndoshta mendjen se si i kanë vendosur duart në ... Read More