Tag: edicioni

Nis sonte ‘Fest 59’/ Festivali do të mbahet në ambjent të jashtëm

21/12/2020

Edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në RTSH, nis sonte udhëtimin në transmetim televiziv. Njëzet e pesë krijime nga autorë dhe interpretues, në garë ... Read More

Publikohet lista e këngëve/ Kush janë artistët që do të marrin pjesë në Festivalin e 59 të RTSH

28/10/2020

Shpallet lista e këngëve pjesëmarrëse në edicionin e 59-të të Festivalit të Këngës në RTSH. Edicioni i 59-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin ... Read More

“Chelsea mund ta fitojë Ligën e Kampionëve”, deklarata qe ka dridhur kulbët evropiane!

20/10/2020

Sot nis edicioni i ri i Ligës së Kampionëve. Trajneri i Sevillës, Julen Lopetegui, beson se Chelsea është ekip mjaftueshëm i mirë sa për ta ... Read More

‘’ Kanë dalë shumë artistë që nuk dinë çfarë po bëjnë’’ Me kë vallë e ka Erik Lloshi?

12/08/2020

Këngëtari Erik Lloshi teksa ishte i ftuar në emisionin ‘ Edicioni Veror’ u shpreh se kohët e fundit kanë dalë shumë artistë, të cilët nuk ... Read More

Hidhet shorti, përballje gjigandësh në çerekfinalet e Champions League

10/07/2020

Liga e Kampioneve ka mësuar përballjet për fazën finale të këtij edicioni në turneun më të rëndësishëm të futbollit europian për klube. Shorti i hedhur ... Read More

Reperi Majk flet për ditët e izolimit gjatë pandemisë: Rashë në depresion

08/07/2020

Reperi i njohur Majk teksa është intervistuar nga emisioni ‘Edicioni Veror 2020’ është shprehur se periudha e izolimit, për shkak kjo të përhapjes së COVID-19 ... Read More

Majk rrëfen për depresionin gjatë karantinës: Vetëm lajme të këqija, kemi humbur shumë

08/07/2020

Këtë të martë në “Edicioni Veror 2020”, ka qenë i ftuar Majk. Nga Dhërmiu ku është duke pushuar ai ka folur për depresionin gjatë periudhës ... Read More

Para festës së birrës, bavarezët bëjnë mundje gishti

16/08/2019

Tashmë një traditë, pasi ishte edicioni i 60, kompeticioni mbahet pak javë para nisjes së Oktoberfest, festës tradicionale të birrës që zhvillohet çdo vit në ... Read More

Hakim Ziyech ka një klauzolë lirimi tejet qesharake

01/05/2019

Ajax Amsterdam mbetet ekipi më befasues i këtij edicioni në Ligën e Kampionëve, me holandezët që kanë mbështeten kryesisht në lojtarët e rinj. Pas fitoreve ... Read More

‘Harroi’ që ishte pa të brendshme, motra e Icardit hap këmbët dhe tregon gjithçka

14/04/2019

17:09 | 04/14/2019 Në Itali po zhvillohet edicioni i 16-të i formatit “Grande Fratello VIP”. Pjesë e këtij edicioni janë bërë emra të njohur si ... Read More

Rahoveci: Humbëm finalen, por fituam shtëpinë dhe zemrat e gjithëve

03/03/2019

Edicioni i sivjetmë i Kupës së Kosovës ishte më i veçantë, duke qenë se ‘Final 8’ u zhvillua në palestrën e re të Rahovecit, “Mizahir ... Read More

Dihen tashmë 16 ekipet që vazhdojnë tutje në Ligën e Evropës

21/02/2019

Janë mësuar 16 ekipet më të mira të këtij edicioni në Ligën e Evropës, pas mbylljes së fazës së 1/16. Sot kanë përfunduar ndeshjet e ... Read More