Tag: dyshimin

Gjykata i vendosi 40 ditë paraburgim, Fjolla Morina shpërthen në rrjete sociale

23/07/2021

Gjykata Themelore e Prishtinës vendosi që Fjolla Morina të qëndrojë 40 ditë në paraburgim me dyshimin për trafikim me armë dhe arratisje nga vendi i ... Read More

U arrestua pas muajsh arratisje, ja çfarë vendos Gjykata për Fjolla Morinën

21/07/2021

Këngëtarja Fjolla Morina do të vazhdojë të qëndrojë në burg. Mbi dyshimin për trafikim më armë dhe arratisja nga vendi i paraburgimit, Fjolla Morinës i ... Read More

Transplantuan dhe trafikuan organe e qeliza njerëzore, në Çagllavicë arrestohen tre persona

25/05/2019

Janë arrestuar tre persona, dy nga ata shtetas të huaj, nën dyshimin se janë të përfshirë në veprën në ‘transplatim i kundërligjshëm dhe trafikim i ... Read More

Një person e kërcënojnë në vendin e punës, arrestohen dy të dyshuar

23/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj, në nën dyshimin se të njëjtit e kanë kërcënuar viktimën mashkull K/Shqiptar derisa ai ka qenë ... Read More

Prokuroria publikon inicialet e personave të arrestuar për fajde gjatë aksionit të sotëm të policisë

20/05/2019

Prokuroria Themelore në Prishtinë, Departamenti i Krimeve të Rënda, sot ka ndaluar personat me inicialet I.O., I.B., A.Th., M.M., Rr.H., E.L., dhe Z.J., me dyshimin ... Read More

Dy të arrestuar në Gjilan, dyshohen për vjedhje

18/05/2019

Policia në Gjilan ka arrestuar dy të dyshuar meshkuj nën dyshimin për vjedhje. Sipas raportit policor, dyshohet se të njëjtit kanë kryer vjedhje në disa ... Read More

Kërkohet paraburgim për personin që u prezantua me pasaportë të vëllait binjak

17/05/2019

Prokuroria Themelore e Pejës, ka kërkuar nga Gjykata, caktimin e paraburgimit për të pandehurin K.S., me dyshimin se i njëjtit kishte për të kryer veprën ... Read More

Katër të arrestuar në Fushë Kosovë për marrje me prostitucion

15/05/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona nën dyshimin se të njëjtit janë marrë me prostitucion. Rasti ka ndodhur në Fushë Kosovë. “Janë arrestuar katër ... Read More

53 vjeçarja gjendet e vdekur në banesë, dyshohet se u vra nga bashkëshorti

30/04/2019

A,H 63 vjeçar është arrestuar nën dyshimin se ka vrarë bashkëshorten e tij, 53 vjeçare. Zbardhet ngjarja e ndodhur në fshatin Vagalat në Tepelenë dhe ... Read More

Keqpërdorim i pozitës zyrtare, në Gjakovë

25/04/2019

Një person është arrestuar nën dyshimin se i njëjti ka kryer veprën, keqpërdorim i pozitës zyrtare. Sipas raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës, rasti ... Read More

Policia arreston të dyshuarin nga Ferizaj pasi inskenoi grabitjen

25/04/2019

Hetuesit e sektorit të hetimeve rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar të dyshuarin V.F me dyshimin e bazuar se i njëjti, me qëllim kishte inskenuar rastin ... Read More

Kalonin drogë për në Kosovë, arrestohen dy persona në Vërmicë

28/03/2019

Policia e Kosovës ka arrestuar sot dy persona në kalimin kufitar Vërmicë nën dyshimin e përfshirjes në veprën penale blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e ... Read More