Tag: Drenas

I helmuari me ushqim në Drenas: Pronari i qebaptores erdhi na kërkoi falje duke qarë (Video)

21/05/2019

Gjendja e personave  që po trajtohen pas helmimit në një qebaptore në Drenas, është duke u përmirësuar. Në Klinikën Infektive të QKUK-së thonë se pacientët ... Read More

Qendra e PDK-së ia dha mbështetjen, por kryetar u zgjodh dikush tjetër

20/05/2019

Naim Bazaj para zgjedhjes për të parin e PDK-së në Drenas kishte marrë mbështetjen e nivelit qendror të partisë së tij, por ai nuk arriti ... Read More

Kryeshefi i Postës Sejdi Hoxha, zgjidhet kryetar i PDK-së në Drenas

18/05/2019

Sejdi Hoxha ka marrë timonin e PDK-së në Drenas, pasi mori më shumë vota se dy kundër-kandidatët Naim Bazaj e Kushtrim Prenku, në zgjedhjet e ... Read More

Grabitje e armatosur në një institucion mikrofinanciar në Drenas, arrestohet një person

14/03/2019

Rreth orës 16 : 30, në Drenas saktësisht në një institucion mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje e armatosur. Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar Zëdhënësja ... Read More

Kelmendi: Vitin e kaluar janë trajtuar mbi 1800 ankesa ndaj sjelljes së policëve

20/02/2019

Pas raportimit të mbyllur për media për rastin e zyrtarit policor në Drenas, kryeshefja e inspektoratit Policor të Kosovës, Miradije Kelmendi, ka dhënë edhe raportin ... Read More

“The Guardian” shkruan për protestën në Drenas, ku u kërkua drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

09/02/2019

Protestat e organizuara në Prishtinë e Drenas pas raportimeve për abuzimin seksual të 16 vjeçares nga mësimdhënësi, e më pas edhe nga hetuesi policor, i ... Read More

Reagon edhe aktori Kushtrim Sheremeti, tregon se si dy shoqe të tij u abuzuan nga profesorët në shkollë të mesme

09/02/2019

Të gjithnjë thuajse janë terrorizuar nga rasti i fundit në Drenas, ku një gjashtëmbëdhjetëvjeçare u abuzua seksualisht nga arsimtari i saj dhe polici, teksa u ... Read More

Edhe Tayna iu bashkua protestës në Drenas

08/02/2019

Sot (e premte) është mbajtur protesta në Drenas për rastin e abuzimit seksual të së miturës nga profesori dhe hetuesi policor. Qytetarë të shumtë kanë ... Read More

Disa protestues gjuajnë Policinë me vezë në Drenas

08/02/2019

Është duke vazhduar protesta në Drenas për rastin e abuzimit seksual të së miturës nga profesori dhe hetuesi policor. Disa nga protestuesit kanë gjuajtur me ... Read More

Reçica: Rasti në Drenas, tronditje për gjithë shoqërinë

08/02/2019

Elmi Reçica nga Grupi parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, tha se rasti në Drenas është ngjarje shumë e ndjeshme. Reçica tha se duhet kërkuar ... Read More

Protestë në Drenas kundër abuzimit seksual

08/02/2019

Sot në Drenas do të protestohet kundër abuzimit seksual. Komuna e Drenasit ka njoftuar të gjithë qytetarët se sot duke filluar nga ora 12:00 deri ... Read More

Kërkohet zbardhja e rastit të abuzimit me të miturën në Drenas

07/02/2019

Këshilli Komunal për Siguri në Bashkësi (KKSB) në Drenas ka dënuar ashpër rastin e fundit të dyshimit për abuzim seksual nga polici dhe profesori ndaj ... Read More