Tag: drejtë

OBSH kërkon nga udhëheqësit e Samitit G20 të ndajnë vaksinat antiCovid në mënyrë të drejtë

21/11/2020

OBSH kërkon të ndajnë vaksinat antiCOVID në mënyrë të drejtë. Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë,Tedros Adhanom Ghebreyesus, u bëri thirrje udhëheqësve botërorë ... Read More

Kombëtarja e Kosovës nga Tirana nisët për në Lubljanë

14/11/2020

Kombëtarja e Kosovë sot me fillim nga ora 10:00, është nisur drejtë kryeqyteti të Sllovenisë, Lubljanës. Nga aeroporti “Nën Tereza” në Tiranë, Dardanët tanë janë ... Read More

Ish gjyqtari tregon se a u anlua me të drejtë goli i Milanit mbrëmë

09/11/2020

Ish-arbitri: Anulimi i golit ishte i drejtë! Ja pse ndryshon kjo prekje me dorë nga ajo dikur në Firence. Ish arbitri Mauro Bergonzi në TMW ... Read More

Milan merr një lajm të mirë para deribit me Romën

21/10/2020

Do të ishte e drejtë të thuhet se ka pasur mjaft diskutime në lidhje me një gjest që mbrojtësi Milanit, Davide Calabria bëri gjatë fitores ... Read More

Erjon Braçe shpërthen kundër tifozëve të Tiranës: Janë llum!

22/02/2020

Nga Erjon Braçe  KUR KA TE DREJTE, KA!POR NUK VLEN STATUSI NE INSTAGRAM I FSHF,POR KALLEZIMI PENAL NE POLICI! Paska patur dhe nje ndeshje tjeter ... Read More

Këto janë 14 vendet ku mund të udhëtoni pa vizë me pasaportë të Kosovës

10/12/2019

Shtetet në të cilat Kosova ka drejtë të udhëtojë pa vize, vetëm me pasaportë, janë: Shqipëria, Mali i Zi, Maqedonia Veriore, Serbia, Gambia, Senegali, Ishujt ... Read More

45 mësime jete të shkruara nga një 90-vjeçare

16/11/2019

1. Jeta nuk është e drejtë, por është e bukur. 2. Nëse rrëzohesh, thjesht ngrihu dhe bëj një hap tjetër. 3. Jeta është shumë e ... Read More

Më shumë pemë dhe perime, ndërsa më pak yndyrë në ushqim zvogëlojnë rrezikun nga kanceri dhe zgjasin jetën

25/05/2019

Ushqimi i drejtë dhe mënyra e shëndetshme e jetës mund të përmirësojnë dhe të shpëtojnë shëndetin tuaj Ushqimi i pasur me pemë dhe perime dhe ... Read More

Rexha: Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave i padrejtë

30/04/2019

Qëndrimi i Francës me argumente kundër liberalizmit të vizave nuk është i drejtë dhe ka ndikim të drejtpërdrejtë në dobësimin e kredibilitetit të politikës së ... Read More

Në Burgun -Shkupi votuan mbi 60 të burgosur

21/04/2019

S A 2019-04-21T07:33:19+02:00 Është zhvilluar pa probleme dhe pengesa votimi në institucionet  ndëshkuese-përmirësuese në vend. Në 13 INP të drejtë vote kanë 1.640 persona, prej ... Read More

900 mijë vota të nevojshme për fitore që në raundin e parë

20/04/2019

Alsat 2019-04-20T10:19:17+02:00 Nesër duhet të mbahet raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Në zgjedhje të drejtë vote kanë 1.808.131 votues, të cilët mund të zgjedhin ... Read More

Gara për Këpucën e Artë pa penallti: Mbappe e zë Messin, 16 golashënues më të mirë se Ronaldo

28/03/2019

Lionel Messi është në rrugë të drejtë për ta fituar Këpucën e gjashtë të Artë Evropiane në fund të këtij sezoni, por si do të ... Read More