Tag: Dimri

Këto ndryshime i përjeton trupi gjatë dimrit

14/12/2020

Dimri është sezoni kur lëkura jonë është e ekspozuar ndaj kushteve të motit – era, i ftohti, lagështia, acari dhe gjithçka që ka një efekt ... Read More

Erjona Sulejmani sjell verën në mes të dimrit, fotot seksi nga Dubai

02/12/2020

Ndonëse dimri tashmë ndjehet në vendin tonë, për Erjona Sulejmanin është akoma verë. Modelja ka provokuar në rrjetet sociale foto nga deti, ku duhet thënë ... Read More

Ja disa ide si ti preni flokët tani në dimër

27/10/2020

Shumë mendojnë se vjeshta dhe dimri janë koha kur flokët tona vijnë vërtet në vete. Në vend se t’i kapim, mund ti lëmë ato të ... Read More

Hani turshi, ulin rrezikun e vdekjes ndaj Covid 19

27/10/2020

Mixed Pickles Dimri po vjen me një valë të dytë të COVID-19, kështu që kurrë nuk ka qenë më e rëndësishme nevoja për të forcuar ... Read More

Çfarë e shkakton gjakderdhjen nga hundët gjatë dimrit?

23/01/2020

Në disa vende ku dimri është shumë i ftohtë, për disa persona, gjakderdhja nga hundët mund të jetë diçka që ndodh shpesh. Gjasat për të ... Read More

Gjasat për shtatzëni, më të mëdha nëse bëni seks në dimër

27/12/2019

Dimri është stina më e mirë për të bërë seks për çiftet që synojnë të bëjnë bebe.Kështu thotë ekspertja e shëndetit seksual, Samantha Evans. Sipas ... Read More

Çfarë i ndodh trurit tuaj kur është ftohtë, sipas ekspertëve

05/12/2019

Dimri ka trokitur zyrtarisht dhe temperaturat e ulëta dhe moti i ftohtë do të jenë pjesë e përditshmërisë sonë për muaj me radhë deri kur ... Read More

Zbuloni përse femrat kanë gjithmonë më ftohtë se meshkujt

05/12/2019

Në këto ditë të ftohta dimri, mundoheni të visheni sa më trashë që t’i bëni ballë të ftohtit. Për femrat kjo gjë nënkupton të veshin ... Read More

Kjo është arsyeja pse hotelet kanë gjithmonë çarçafë dhe jastëkë të bardhë

18/11/2019

Dimri po vjen dhe teksa të gjithë një mendje e kemi nga festat, me siguri që jeni duke planifikuar pushimet apo arratisjen e radhës, diku ... Read More

Boll u lyet me kos kur digjeni, këto janë produktet e kuzhinës që janë ilaç i kësaj vere

27/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, tani ... Read More

Mjaft u lyet me kos, këto janë metodat natyrale për të kuruar djegien nga dielli

27/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, tani ... Read More

Metodat natyrale për të kuruar djegien nga dielli në kushte shtëpie

10/06/2019

Në qoftë se deri pak javë më parë ankoheshit nga dimri i stërzgjatur, shirat e bezdisshëm të prillit dhe majit e temperaturat e ulëta, ky ... Read More