Tag: dimërore

Depay në Serie A, befason me ekipin

30/12/2020

Depay tek Juventus, ylli i Biankonerëve tek Lyon. Ditët po afrohen kur merkatoja dimërore do të rihapet dhe pritet që këtë janar të jetë një ... Read More

Genta me set fotografik nga vaska për Shën Valentin

15/02/2019

Genta Ismajli po vazhdon t’i shijoj pushimet dimërore përtej oqeanit Atlantik, gjegjësisht në SHBA. Këngëtarja shqiptare kohët e fundit disi është larguar prej botës së ... Read More

Jusufi: ELEM-Tours nuk ka mundësi për investim në Kodrën e Diellit

30/01/2019

30 Janar 2019 / 22:20 Edhe përkundër kërkesave të sektorit civil që qendra dimërore Kodran e Diellit të menaxhohet nga një kompani private, udhëheqësi i ... Read More

Erërat me shpejtësi prej 130 kilometrave në orë, iu shkaktuan probleme aeroplanëve derisa ngiheshin dhe aterronin në pistë (Video)

28/01/2019

Anglia është përfshirë nga stuhi të fuqishme dimërore, me erëra të forta që kanë rrëzuar pemë dhe sisteme elektrike, duke lënë shumë shtëpi pa rrymë. ... Read More

I ftohti rrit rrezikun e infarktit? Disa këshilla për ta shmangur

08/01/2019

Mes sporteve dimërore, afateve për të mbyllur në punë dhe pushimeve të verës dhe ushqimeve, kardiologët suedezë kanë ngritur alarmin: sulmet në zemër në dimër ... Read More

Tri ligjet urgjente që presin miratimin në Kuvend

08/01/2019

Me të mbaruar pushimet dimërore, deputetët e Kuvendit të Kosovës thonë se i pret një punë tejet dinamike dhe ngjeshur. Miratim i Projektligjit për buxhetin ... Read More

Emina Cunmulaj: Ia vlen të rrezikohet për një foto, bukuria ka dhimbje

03/01/2019

Emina Cunmulaj ka vazhduar me pushimet dimërore, por në vendet tropikale dhe ekzotike. Modelja shqiptare tash e sa vjen bën karrierë dhe jeton përtej oqeanit ... Read More

Sot jemi zgjuar me orën e re, ‘Orën Dimërore’

28/10/2018

Dita e sotme ka nisur me llogaritjen dimërore të kohës, ku akrepat e orës janë kthyer një orë pas.  Ende nuk dihet saktë nëse kjo ... Read More

Ndryshimi i orës dy herë në vit, Maqedonia harmonizohet me direktivën për ndryshim të kohës

07/10/2018

7 Tetor 2018 / 12:35 Më 28 dhe 29 tetor në Maqedoni do të fillojë llogaritja dimërore e kohës, në orën tre pas mesnate shigjetat ... Read More