Tag: dikush

Blerona nuk njihet më, operacionet e kanë shndërruar në tjetër person

14/12/2020

Blerona Zeqirin më nuk ka shans ta njihni Nëse është dikush që ka ndryshuar komplet, atëherë kjo është prezantuesja Blerona Zeqiri. Blerona ka hequr shumë ... Read More

Mos i konsumoni këto ushqime nëse jeni të infektuar me COVID

09/12/2020

Ushqimet që duhet të konsumojë dikush që është i sëmurë me covid-19 tashmë i dimë të gjithë pasi i kemi dëgjuar nga dietologë, mjek por ... Read More

Do habiteni nga benefitet e sistemit të Gaddafit/ Pothuajse çdo shërbim ishte falas!

30/11/2020

Dikush mund ta mbajë mend kohën, kur shqiptarët shkonin për të punuar në Libi, në vitet ’80 të shekullit të kaluar. Këtë ata e bënin, ... Read More

Pse është ngjitëse hapja e gojës?!

29/10/2020

Ndiheni të lodhur?, edhe nëse nuk jemi të lodhur, pse bezdisemi nëse dikush tjetër hap gojën? Ekspertët e Universitetit të Nottingham kanë publikuar hulumtime që ... Read More

Fiton lotarinë, por s’paraqitet

29/10/2020

Dikush ëndërron të fitojë, por ka edhe të atillë që edhe kur fitojnë lotarinë, nuk praqiten. Një rast i tillë ndodhi në Zvicër.Dikush ka humbur ... Read More

 “Bën mirë të jesh në shtëpi se po të sjellim ambulancën”/ Shpërthen Ema Andrea: Një bibë nga “Shefqet Ndroqi” më mori në telefon

17/09/2020

Aktorja e njohur, Ema Andrea, shkruan në ‘Facebook’ se dikush e ka telefonuar me numër privat nga spitali “Shefqet Ndroqi” dhe i ka komunikuar se ... Read More

Doni të dini nëse dikush ju spiunon telefonin? Mjafton të fusni këto kod

20/08/2020

A keni pasur ndonjëherë frikë se dikush po e përdor celularin tuaj kundër jush? Jo vetëm hakerët: edhe dashnorët xhelozë ose kolegët ziliqarë (dhe pak ... Read More

Nëse keni vështirësi në gëlltitjen e ushqimit, kjo mund të jetë shenjë e një sëmundjeje të rrezikshme

15/07/2020

Është i tmerrshëm mendimi që ju apo dikush tjetër nga familjarët tuaj mund të sëmuret nga demencia, mirëpo ekziston një shenjë e cila gjatë racionit ... Read More

10 gjërat që duhet ditur para se të rezervoni një hotel

23/12/2019

Është e vështirë të zgjedhësh një hotel përveç nëse dikush ju ka rekomanduar. Sidoqoftë, ka disa gjëra që nuk duhet t’i harroni kur kërkoni strehim ... Read More

Nëse ju vlon gjaku kur dikush përplas buzët kur ha, ju keni këtë çrregullim

27/11/2019

A ju vlon gjaku kur dikush merr fryme rëndë, përpëlit buzët dhe rrufit gotën e çajit? Epo s’jeni ju. Është çrregullimi i trurit tuaj, që ... Read More

Vetëm me një pyetje të thjeshtë mund të kuptoni nëse dikush po ju mashtron

09/10/2019

Është zhgënjyese të dyshosh se dikush po të gënjen në fytyrë, por për fat të mirë, mund të zbuloni në disa sekonda me një pyetje ... Read More

Ja çfarë duhet të dini përpara se të zgjasni qerpikët

03/07/2019

Me patjetër I bën sytë tuaj të duken më të medhenj dhe me jetë. Nqs ka ngelur dikush pa e marrë këtë hap duhet me ... Read More