Tag: Dhjetor

Si në filma, befasia e radhës për ditëlindjen e Angelës

26/05/2021

Angela dhe Savulescu ndryshe u martuan në dhjetor të vitit 2017 Angela Martini e ka festuar ditëlindjen e 35-të, ndërsa bashkëshorti i saj, Dragos Savulescu, ... Read More

Bujar Qamili flet për infektimin me Covid-19: Ishte një traumë

16/03/2021

Këngëtari Bujar Qamili në dhjetor të vitit të shkuar u infektua me koronavirus, ndërsa u raportua se ndodhej në terapi intensive në spitalin Infektiv. Mirëpo ... Read More

“Si shpëtova nga Covid 19”, Gent Zenelaj rrëfen ditët e tij më të vështira: E tmerrshme, nuk lidhja dot këpucët!

21/02/2021

Në muajin dhjetor Gentian Zenelaj humbi të atin për shkak të infektimit me Covid-19.Po ashtu aktori i njohur kaloi dhe vetë një betejë shumë të ... Read More

Rona Nishliu publikon për herë të parë foto të portretit familjar

16/02/2021

Rona Nishliu në dhjetor të vitit të kaluar solli në jetë fëmijën e saj të dytë. Këngëtarja u bekua me një djalë, që e pagëzoi ... Read More

E fejuara e Shpat Kasapit rrëfen se si është njohur me këngëtarin: Po rrija si gjynah, më tha…

11/02/2021

Këngëtari i dashur për publikun Shpat Kasapi, i dha fund beqarisë në 24 dhjetor të vitit që lamë pas duke u fejuar me bukuroshen, Selvije ... Read More

A mund të infektohesh me Covid-19 edhe pas vaksinës? – Shkencëtaret befasojnë me përgjigjen

09/01/2021

Po, mund të infektohesh me Covid-19 edhe pas vaksinës, ja pse. Më 18 dhjetor, një infermier në San Diego u vaksinua kundër Covid-19. Një javë ... Read More

Bashkëshortja: Pablo Escobar më la shtatzënë 14 vjeçe, të dashurat jetonin në kopshtin e shtëpisë

31/12/2020

01:20 | 31 Dhjetor 2020 Teksa qëndronte në altarin e një kishe të vogël në Kolumbi, 15-vjeçarja Victoria Eugenia Henao mundohej të mbante nervat teksa ... Read More

Astronomët zbulojnë 591 yje me shpejtësi të lartë

30/12/2020

01:25 | 30 Dhjetor 2020 Një ekip hulumtues kinez ka zbuluar 591 yje me shpejtësi të lartë bazuar në të dhënat e mbledhura nga Teleskopi ... Read More

Si të ndjellni bollëk dhe energji të mirë për Vitin e Ri

28/12/2020

13:01 | 27 Dhjetor 2020 Koha e përgatitjes për Vitin e Ri mund të jetë shumë stresuese, si për buxhetin e familjes, ashtu edhe për ... Read More

Zbulohet banaku i një ‘fast food’ në Pompei

27/12/2020

23:59 | 26 Dhjetor 2020 Arkeologët kanë zbuluar në Pompei një banak të ushqimit të shpejtë, i cili ishte në gjendje të ruajtur mirë. Banaku ... Read More

Pas puthjes së Krishtlindjes, në qiell do të shfaqet dhe Hëna e Ftohtë

26/12/2020

01:11 | 26 Dhjetor 2020 Nuk mjafton që është muaji i mezipritur, i cili na kujton se kjo është periudha më e bukur e vitit. ... Read More

Fshati ku qiraja kushton më pak se 1 euro në vit

25/12/2020

15:19 | 24 Dhjetor 2020 Fuggerei është një fshat në Gjermani i ngritur nga viti 1520. Karakteristikë e tij është çmimi shumë i lirë i ... Read More