Tag: deklaratave

Solskjaer i përgjigjet Van Persiet

04/01/2020

12:28 | 4 Janar 2020 12:28 | 4 Janar 2020 Ole Gunnar Solskjaer i është përgjigjur deklaratave të Robin Van Persie. Ish sulmuesi holandez pati ... Read More

Atletico Madrid me reagim zyrtar kundër Barcelonës

05/07/2019

20:18 | 07/05/2019 Atletico Madrid ka reaguar pas deklaratave të presidentit të Barcelonës, Josep Maria Bartomeu. Bartomeu gjatë ditës së sotme konfirmoi interesimin e Barcelonës ... Read More

Bogujevci i kundërpërgjigjet Aleksandër Vuçiqit: Nuk kam qenë boksier i Serbisë

24/05/2019

20:01 | 24 Maj 2019 20:01 | 24 Maj 2019 Ish-boksieri Mehmet Bogujevci, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, se ai ... Read More

Vetëvendosje: Veseli të jap dorëheqje për t’i hapur rrugë hetimeve

23/05/2019

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas deklaratave të Kadri Veselit i cili sot gjatë një konference për media tha se nëse vërtetohet se është i përfshirë ... Read More

Ambasadori Soreca: Reforma në drejtësi të jetë prioritet për çdo politikan shqiptar

22/05/2019

Kreu i delegacionit të BE-së, ambasadori Luigi Soreca, ka reaguar ndaj deklaratave të presidentit të Shqipërisë Ilir Meta, i cili u shpreh i shqetësuar me ... Read More

LDK i reagon PDK-së: Nuk do të bashkëpunojmë kurrë me Listën Serbe

20/05/2019

Lidhja Demokratike e Kosovës ka reaguar pas deklaratave të Partisë Demokratike të Kosovës, ku kjo e fundit ka akuzuar LDK-në se ka bashkëpunuar me Listën ... Read More

Dardan Sejdiu ia përkujton Avdullah Hotit: Me Kadri Veselin ka pasur bashkëqeverisje LDK-ja, e jo PSD

15/05/2019

Deputeti nga radhët e PSD-së, Dardan Sejdiu, ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të grupit parlamentar, Avdullah Hoti, i cili ka thënë se ‘në Kuvendin ... Read More

Hoxhaj reagon pas akuzave të Sali Berishës për presidentin Thaçin

07/05/2019

Zëvendëskryeministri i Qeverisë së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit të Shqipërisë, Sali Berisha, i cili ka akuzuar  presidentin e Kosovës, Hashim ... Read More

Rama i reagon Haradinajt: Askush s’i ka bërë Ramushit presion në Berlin për të hequr taksën

01/05/2019

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar ndaj deklaratave të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit ka deklaruar se  presidenti Hashim Thaçi ... Read More

Analistët dhe opozita: Samiti i Berlinit nuk i dha fund idesë së korrigjimit të kufirit

30/04/2019

Përkundër deklaratave se në Samitin e Berlinit iu dha fund idesë së korrigjimit të kufijve, një gjë të tillë nuk po e shohin analistët politikë ... Read More

Gecaj – Haradinajt: Çakorrin e Kullën e ke pasë kurban me ardhë në pushtet, ja pafsh hajrin

20/04/2019

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Bajram Gecaj, ka reaguar pas deklaratave të sotme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se me votimin e marrëveshjes ... Read More

Fisnik Ismaili reagon ndaj deklaratave të Nasim Haradinaj dhe Milaim Zekës: Haradinajn nuk e kam njohur ndërsa Zeka ka bllokuar disa xhirime të Betejës

20/04/2019

Deputeti i Partisë Social Demokrate (PSD), Fisnik Ismaili, ka reaguar ndaj disa deklaratave të Ish-komandantit në Betejën e Koshares, Nasim Haradinaj dhe deputetit të Nisma ... Read More