Tag: dakord

Vendet e G20 shtyjnë përpara planin për taksimin e gjigantëve të teknologjisë

09/06/2019

Grupi i ministrave të 20 vendeve më të fuqishme të botës ranë dakord ditën e Shtune të përpilonin rregulla të përbashkëta të cilat do të ... Read More

Marcelo arrin marrëveshje me Juven, zyrtarizimi gjatë verës

08/03/2019

Marcelo njoftohet se ka rënë dakord t’i bashkohet gjatë verës skuadrës së Juventusit. Mbrojtësi brazilian thuhet se ka arritur një marrëveshje katërvjeçare dhe të bashkohet ... Read More

Deri javën e ardhshme, emri i kandidatit të mundshëm për president

18/02/2019

18 Shkurt 2019 / 18:33 Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti janë dakord për kandidat të përbashkët presidencial, por për një gjë të tillë do të ... Read More

Basha: Vendosëm unanimisht djegien e mandateve

18/02/2019

Deputetët e Partisë Demokratike, pavarësisht diskutimeve në parim, kanë rënë dakord unanimisht që të vijojnë me djegien e mandateve. Në përfundim të mbledhjes së grupit ... Read More

Ramsey refuzoi klube si Real Madrid e Barcelona për të kaluar te Juventusi

13/02/2019

Para se të binte dakord me Juventusin, Aaron Ramsey është kërkuar edhe nga Real Madridi dhe Barcelona. Juventusi njoftoi zyrtarisht të hënën se ka arritur ... Read More

Philadelphia 76ers dhe L.A. Clippers shkëmbejnë basketbollistët

06/02/2019

Philadelphia 76ers kanë rënë dakord të transferojnë Landry Shamet, Mike Muscala dhe Wilson Chandler në Los Angeles Clippers për Tobias Harris, Boban Marjanovic dhe Mike ... Read More

Apple do t’i paguaj Francës 500 milionë euro në taksa

05/02/2019

Apple ka rënë dakord të paguajë shtetin e Francës 500 milionë euro (571 milionë dollarë) në taksë, njoftoi Reuters të martën. Apple konfirmoi marrëveshjen, por ... Read More

Zaniolo dhe Roma arrijnë marrëveshje për rinovimin e kontratës?

04/02/2019

Talenti i madh italian, Nicolo Zaniolo thuhet se ka rënë dakord për një kontratë të re me Romën. Zaniolo arriti vetëm në afatin e verës ... Read More

Anthony Joshua dhe Jarrell ‘Big Baby’ Miller arrijnë marrëveshje për kushtet, meçi me gjasë do të zhvillohet në New York

01/02/2019

Anthony Joshua ka rënë dakord që të luftojë me Jarrell ‘Big Baby’ Miller në New Jork. Kampioni botëror i peshave të rënda është i vendosur ... Read More

Jordi Alba gjen akordin me Barcelonën për vazhdimin e kontratës

30/01/2019

Barcelona dhe mbrojtësi Jordi Alba, kanë rënë dakord për zgjatjen e kontratës pas negociatave të gjata. Lajmin e konfirmon Cadena Ser, ku sipas tyre në ... Read More

Arsenali ka marrëveshje për transferimin e Denis Suarezit

29/01/2019

Arsenali ka rënë dakord për huazimin e mesfushorit të Barcelonës, Denis Suarez deri në fund të sezonit. RAC1 dhe Cadena Cope janë në mesin e ... Read More

PSG shumë afër Allanit për më shumë se 100 milionë euro

24/01/2019

Paris Saint-Germain thuhet se është ‘shumë afër’ për të rënë dakord për një marrëveshje për mesfushorin e Napolit, Allan. Sipas gazetarit Carlo Alvino të TV ... Read More