Tag: çuar

Barcelona propozon shkurtimin e pagës me 70%, lojtarët nuk janë aspak dakort!

25/03/2020

Në këtë periudhë karantine, Barcelona ka provuar për të çuar përpara tratativën për shkurtimin e pagave të lojtarëve, lidhur me pasojat ekonomike të krizës që ... Read More

Të gjithë në këmbë për Labin në Ferizaj

28/04/2019

Të gjithë janë çuar në këmbë duke brohoritur për Labinot Tahirin. Këngëtari Labinot Tahiri ka performuar në njërin prej klubeve të natës në qytetin e ... Read More

Alergjitë dhe pasojat e tyre ndaj shëndetit të njeriut

30/03/2019

Alsat 2019-03-30T13:12:49+01:00 Ngritja e temperaturave ka çuar në rritjen edhe të numrit të personave që vuajnë nga alergjitë e ndryshme të stinës së pranverës, thonë ... Read More

E dini sa ditë fëmija duhet të mungojë nga shkolla kur ka grip, fruth apo diarre?

23/03/2019

Fëmijën e sëmurë nuk duhet çuar në shkollë apo kopsht në ditë të caktuara Kur sëmuret fëmija, mendimi i parë i prindërve është që patjetër ... Read More

Rama: Dhuna në futboll dhe hyrja në stadiume do të dënohet me tre vjet burg

11/03/2019

12 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Dhuna në fushën e futbollit ka çuar në një bojkot total të kampionatit shqiptar në të gjitha ... Read More

Kuo: Syzet e realitetit të shtuar do të lansohen nga Apple vitin e ardhshëm

08/03/2019

Puna e prodhuesit të iPhone në fushën e realitetit të shtuar ka çuar në shumë raportime gjatë viteve duke pretenduar se një pajisje AR ose ... Read More

The New York Times: Policia Shqiptare shkatërron rrjetin e falsifikatorëve të vizave

03/02/2019

Finalizimi me sukses i operacionit të koduar “Rruga e gabuar” nga ana e Policisë së Shtetit i cili ka çuar në shkatërrimin e një rrjeti ... Read More