Tag: britanik

Rrëfehet princ Harry: Nuk u largova nga familja mbretërore, por nga një mjedis toksik

26/02/2021

“E dimë të gjithë si është shtypi britanik dhe ishte pikërisht ai që po shkatërronte shëndetin tim mendor. Kështu bëra atë që do të bënte ... Read More

Natyralisti britanik: Ndryshimi klimatik është kërcënimi më i madh i sigurisë me të cilin njerëzit modernë do të përballen

24/02/2021

00:23 | 24 Shkurt 2021 Natyralisti britanik David Attenborough paralajmëroi të martën se ndryshimi i klimës është kërcënimi më i madh i sigurisë me të ... Read More

Simptomat më të zakonshme të variantit britanik të COVID-19: Kollitja dhe dhimbja e fytit

30/01/2021

Kollitja dhe dhimbja e fytit, simptomat më të zakonshme të variantit britanik të COVID-19. Kollitjet, dhimbjet e fytit dhe lodhja janë tre simptomat më të ... Read More

Lidhja mes princeshës dhe truprojës së saj/ Nga dhuratat e luksit tek netët që kalonin bashkë

21/11/2020

Bashkëshortja e sundimtarit të Dubait, i ka paguar truprojës së saj britanik 1.2 milion paund që të heshte për lidhjen e tyre 2-vjeçare të dashurisë, ... Read More

Habit ish-kryeministri: Virusi nuk do zhduket kurrë, do jetojmë me të

24/07/2020

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair paralajmëroi sot se koronavirusi nuk do të ikë kurrë dhe britanikët duhet të mësohen të jetojnë me të , ndërsa i ... Read More

Trondit shkenca: Trupi i vdekur do ngrijë dhe ngjallet pas disa kohësh. Realizohet rasti i parë në Angli

15/06/2020

Lajmi i madh vjen nga Britania e Madhe. Një gjykatës britanik ka dhënë një vendim historik, por edhe shumë të kontestueshëm. E dini çfarë ka ... Read More

Alo, a është ky planeti Tokë?

10/06/2020

Kozmonauti britanik Tim Peake i ka kërkuar falje një gruaje pasi nga Stacioni Ndërkombëtar i Gjithësisë bëri numrin gabim dhe i tha “Alo, a është ... Read More

Ditë gëzimi për Boris Johnson/ Pasi mundi Koronavirusin, kryeministri bëhet me djalë

29/04/2020

Kryeministrit Britanik, Boris Johnson është bërë baba për herë të pestë. Ai dhe partnerja e tij Carrie Symonds janë bërë prindër të një djali. Zëdhënësi ... Read More

The Guardian: Ekipi i ëndrrave i Kosovës, gati ta frymëzojë një të ardhme plot shpresë

10/09/2019

Mediumi prestigjioz britanik, The Guardian, e ka publikuar një artikull për ekipin kombëtar të Kosovës, për të cilin thotë se motivim për ndeshjen kundër Anglisë ... Read More

Kundërshtari i ardhshëm i Fury është aq i rrezikshëm sa nokauton kundërshtarët pa i goditur

05/08/2019

22:19 | 08/05/2019 Ylli britanik i boksit, Tyson Fury, ka bërë të ditur se në shtator do të kthehet në ringun e boksit, për përballjen ... Read More

Harta e akneve në fytyrë, zbuloni shkaqet dhe zgjidhjet

24/07/2019

Një ekspert britanik zbulon disa “sekrete” lidhur me aknet dhe tregon mënyrat sesi mund të zgjidhet problemi. Aknet mund të lidhen me faktorë si stresi, ... Read More

O’Connell: Duhet ta pranojmë atë se çka ka ndodhur në Kosovë, çdo viktimë meriton drejtësi

22/05/2019

Ambasadori britanik, Ruairi O’Connell ka takuar familjet e vitkimave të masakrës së 22 majit 1999 në Vushtrri. O’Connell në një status në llogarinë e tij ... Read More