Tag: brenda

Ja sa para janë tërhequr deri më tani nga Trusti

31/12/2020

Trusti, ka njoftuar se sa para janë tërhequr deri më tani. Brenda dy javëve të fundit kanë aplikuar hiç më pak se 395 mijë njerëz ... Read More

Zbulohet “melhemi” që e shëron koronavirusin

05/12/2020

Shkencëtarët amerikanë: Molnupiraviri bllokon virusin brenda 24 orëve! Një tjetër ilaç antiviral që përdoret për gripin, duket se arrin të bllokojë plotësisht transmetimin e Sars ... Read More

Vaksina anti-Covid mund të fillojë të shpërndahet brenda muajit dhjetor

19/11/2020

Vaksina anti-Covid mund të fillojë të shpërndahet brenda muajit dhjetor. Bashkëthemeluesi i kompanisë BioNTech, Ugur Sahin, tha të enjten se vaksina kundër COVID-19 të cilën ... Read More

Keni probleme me gjumin? – Ja si të flini brenda një minute

08/11/2020

Si të flini brenda një minute. Problemet e gjumit janë diçka mjaftë e shpeshtë për të gjithë, e veçanërisht kur kemi ndonjë situatë stresuese. Nëse ... Read More

Deklaroi se ishte gay, ish-e fejuara e Gabriel Garko: Jetuam bashkë, por nuk bënim seks

07/10/2020

Deklarata e aktorit të njohur Gabriel Garko pak ditë më parë brenda shtëpisë së “Big Brother Vip” ku shprehej se është gay shokoi fansat e ... Read More

Publikohet fotoja, ky është deputeti shqiptar që shoqëron këngëtaren Tayna në Amerikë

29/08/2020

Tayna është një repere e njohur shqiptare që brenda një kohe shumë të shkurtër arriti të futet fuqishëm në tregun muzikor dhe është tepër e ... Read More

Provoni këtë sfidë 14 ditore nëse doni të humbisni 9 kg

20/08/2020

Këtu do ju ofrojmë një mënyrë se si të bini nga pesha në mënyrë të thjeshtë brenda 14 ditëve. Dhe gjëja më pozitive e kësaj ... Read More

Tri mënyra të lehta për ta hequr çamçakëzin nga rrobat

30/07/2020

Sa e mirë do të ishte një gjë sikurse heqja e çamçakëzit nga rrobat brenda pak minutave? Mos u brengosni, nuk sugjerojmë që t’i hidhni ... Read More

Eksperti austriak: Në Kosovë çdo i dyti është i infektuar nga Covid-19

27/07/2020

Franz Allerberger, udhëheqësi i Departamentit për Mjekësi Humane brenda Agjencisë austriake për Siguri të Ushqimit (AGES) vlerëson se shkalla e të infektuarve me koronavirus në ... Read More

Mjeku: Brenda 5 muajsh do jetë gati vaksina për Covid

18/07/2020

Mjeku Genc Sulcebe i ftuar në studion e televizionit RTV ORA deklaroi se brenda këtij viti do kemi një vaksinë kundër Covid-19. Sulcebe tha se ... Read More

Mjekja shqiptare drithëron me fjalë: Bëni këtë gjë kundër Covid-19 që të mbroni familjen

18/07/2020

Në këtë dokumentar janë sjellur pamje ekskluzive brenda Klinikës Infektive, ku kanë dhënë rrëfimet e tyre shumë pacientë me koronavirus. Rukije Mehmeti, Drejtoreshë e Klinikës ... Read More

Alarmante, 7 raste të reja me humbje jete nga koronavirusi në QKUK

11/07/2020

IKShPK ka njoftuar se numri i të vdekurve nga koronavirusi ka shkuar në 101 sosh. Kjo i bie që brenda 24 orëve kanë ndërruar jetë ... Read More