Tag: botës

Jenson Button rikthehet në Formula 1, por vetëm si këshillues

23/01/2021

Skuadra Williams në Formula 1, ka konfirmuar se kampioni i botës i vitit 2009, Jenson Button, ka firmosur një kontratë shumëvjeçare me skuadrën angleze. Sigurisht ... Read More

Goli i 16 vjeҫarit po bën xhiron e botës

18/12/2020

Është vetëm 16 vjeçar, por goli i tij po bën xhiron e botës. Borussia Dortmund ka humbur ndeshjen ndaj Union Berlin në kuadër të xhiros ... Read More

Cilat janë efektet anësore të vaksinës Pfizer BioNTech?

08/12/2020

Në disa vende të botës ka filluar vaksinimi i qytetarëve me vaksinën anti-Covid. Rregullatorët e vaksinave të SHBA publikuan sot vështrimin më të hollësishëm deri ... Read More

Duka me laps në dorë, i “kërkon” Rejës vendin e dytë

07/12/2020

Ka reaguar per here te pare pas hedhjes së shortit të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës 2022 në Katar, Presidenti i FSHF-së Armand Duka. Kreu i ... Read More

Kosova i mëson sot kundërshtarët në fushatën kualifikuese për Kupën e Botës 2022

07/12/2020

Kosova do t’i mësojë kundërshtarët e vet në fushatën kualifikuese për Kupën e Botës – e cila do të zhvillohet në Katar në vitin 2022 ... Read More

10 milionë doza të vaksinës antiCovid rezervohen

06/12/2020

Rezervohen 10 miliardë doza vaksina antiCovid-19. Vende të ndryshme të botës kanë blerë ose porositur 10 miliardë doza vaksinash antiCovid19 dhe pothuajse të gjitha do ... Read More

“Zhduket” Strakosha, afro 1 muaj pa asnjë sinjal, gardiani kuqezi mbetet në izolim

17/11/2020

Në ditën kur goli i pësuar nga Etrit Berisha bëri xhiron e botës, tifozët kuqezi dhe jo vetëm pyeten se çfarë po ndodh me Thomas ... Read More

Studim: Koronavirusi është bërë dhjetë herë më ngjitës se në fillim

15/11/2020

Sipas një studimi amerikan, koronavirusi që i ka përfshirë Evropën dhe pjesën tjetër të botës perëndimore është më ngjitëse, sepse tash nuk ndahet aq shpesh ... Read More

Brazili po i ‘shkelë’ kundërshtarët në kualifikimet për Kupën e Botës

14/11/2020

Brazil ka shënuar edhe fitoren e tretë në tri ndeshje kualifikuese për Kupën e Botës nga CONMEBOL, pasi mposhti 1:0 Venezuelën. Brazilianët po vuanin përballë ... Read More

E konfirmon FIFA, presidenti Infantino i pozitiv me COVID-19. Ja gjendja e tij…

27/10/2020

Covid-19 prek FIFA-n. Një tjetër personazh i botës së futbollit ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Bëhet fjalë për presidentin e FIFA-s, Xhani Infantino. Lajmi është ... Read More

Facebook sanksionon sponsorizimin politik për Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë: Ku qëndron Kosova?

05/08/2020

Kjo kompani këto rregulla i aplikon në shumë vende të botës, ndërsa sot njoftoi se edhe 30 të tjerë i janë shtuar kësaj liste, përfshirë ... Read More

8 fakte surprizuese rreth Aleksandrit të Madh

11/06/2020

Ndoshta gjeniu më i madh ushtarak i botës së lashtë, mbreti-luftëtar Aleksandri i Maqedonisë pushtoi territore që shtrihen nga Greqia në Egjipt dhe përtej Turqisë, ... Read More