Tag: botën

“Shpresoj ta shohim Messin në Camp Noun e ri”

11/01/2021

Largimi i Messit nga Barcelona është një çështje shumë e diskutuar në botën e futbollit. Joan Laporta shpreson se Lionel Messi do të luajë edhe ... Read More

Pjesë e ekipit për zbulimin e vaksinës, kush është missi që po ‘çmend’ anglezët

19/12/2020

Fjalia standart e çdo Missi, është se do të shpëtojë botën. Një prej tyre, duket se më në fund do ta bëjë realitet këtë gjë. ... Read More

Bien Facebook, Instagram dhe Messenger

10/12/2020

Ata janë disa nga aplikacionet më të njohura të mediave sociale në të gjithë botën, por duket se Facebook, Instagram dhe Messenger kanë rënë ditën ... Read More

​Zyrtare! Stadiumi “San Paolo” në Napoli merr emrin e Diego Armando Maradonës!

30/11/2020

Një lajm i rëndë tronditi botën e sportit, por jo vetëm më 25 nëntor, kur legjenda e futbollit Diego Armando Maradona ndërroi jetë pas një ... Read More

Ja cila shenjë është më inatçorja e horoskopit

25/11/2020

Të gjithëve na ndodh që në momente të caktuara të humbasim toruan, të nevrikosemi me veten apo botën mbarë, e pse jo edhe të vlojmë ... Read More

Real Madridi me këto tri transferime mendon të pushtojë sërish botën e futbollit

07/11/2020

‘Epoka e Re’ – Real Madridi me tri transferime mendon të pushtojë sërish botën e futbollit. Real Madridi është duke menduar që të bëjë disa ... Read More

Pse ekzistojnë vetëm 4 ngjyra të pasaportave në botë?

06/11/2020

Në të gjithë botën ekzistojnë vetëm 4 ngjyra të pasaportave. Pasaportë të kuqe kanë vendet me të kaluar komuniste si Serbia, Sllovenia, Kina, Rusia, Bullgaria, ... Read More

Sonte mos u largoni nga ekrani, na presin këto super ndeshje

27/10/2020

Sonte rikthehet në aksion kompeticioni më i madh në botën e futbollit të klubeve, Liga e Kampionëve. Në program janë 8 ndeshje për t’u zhvilluar. ... Read More

Nga “Miss Shqipëria 2020”, te pasarelat botërore, Françeska Rustemi: Ju tregoj lidhjen time me Oriola Marashin

28/07/2020

E bukura do të ndryshojë botën”, kështu ka shkruar Dostojevski. Françeska Rustemi është zgjedhur si shoqëruesja e parë e misit në kompeticionin e bukurisë “Miss ... Read More

Disa metoda që do të ju ndihmojnë t’i qetësoni nervat

29/06/2020

Sistemi nervor i njeriut mundëson komunikimin e organizmit me botën e jashtme. Ky sistem mban nën kontroll mekanizma të ndryshëm në organizëm siç janë: temperature ... Read More

OBSH bën thirrje për rritje të prodhimit global të deksametazonit

22/06/2020

OBSH-ja bëri thirrje sot që të rritet prodhimi i deksametazonit dhe të shpërndahet sa më shpejt në të gjithë botën. “Fatmirësisht, është një ilaç i ... Read More

A bëheni nervoz shpesh? Provoni disa metoda që ju ndihmojnë t’i qetësoni nervat

11/06/2020

Sistemi nervor i njeriut mundëson komunikimin e organizmit me botën e jashme. Ky sistem mban nën kontroll mekanizma të ndryshëm në organizëm siç janë: temperature ... Read More